با ما ارتباط برقرار کن

کتاب و ادبیات

۵ کتاب علمی تخیلی جذاب و خواندنی!

منتشر شده

روی

5 کتاب علمی تخیلی جذاب و خواندنی!

داستان‌های علمی تخیلی سبکی است که توسط نویسندگان خیال‌اندیش استفاده می‌شود تا از موانع دنیایی فراتر بروند. یک جامعه کاملاً متفاوت را تصور کنید که دارای فنّاوری‌های پیچیده و غیرقابل‌ تصور هستند یا برخلاف آن سناریوهای نابودی دنیا که انسان و گونه‌های مجاور آن مشابه غارنشینان زندگی می‌کنند.
چیزی که به دنیای علمی تخیلی وسعت می‌بخشد این است که آن‌ها مجبور نیستند جریان داستان را با رویدادهای اخیر تطبیق دهند یا وقایع تاریخی را بازسازی کنند، در داستان‌های علمی تخیلی همه‌ چیز امکان‌پذیر است. در ادامه تعدادی از بهترین کتاب داستان‌های علمی تخیلی را به شما معرفی می‌کنیم که نسخه‌های زیادی از آن‌ها به فروش رفته است.

۵- کتاب “روز قیامت” از کانی ویلیس Connie Willis

کتاب روز قیامت از کانی ویلیس Connie Willis
نویسندگان کمی می‌توانند موضوع سفر زمان را به شیوه‌ای باورکردنی و جامع بیان کنند، اما کانی ویلیس در این کتاب به‌ خوبی از عهده آن برآمده است. نه‌ تنها مجموعه‌ای دقیق از قوانین تنظیم‌ شده که سفر زمان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، بلکه اقدام دوگانه‌ای که در آن بین قرن ۲۱ و ۱۴ انگلستان جابه‌جا می‌شود باعث جذابیت این کتاب در بین خوانندگان شده است.

خرید کتاب “روز قیامت” از کانی ویلیس Connie Willis

۴- کتاب “ملاقات با راما” از آرتور سی. کلارک Arthur C. Clarke’s

کتاب "ملاقات با راما" از آرتور سی. کلارک Arthur C. Clarke’s
رمان «ملاقات با راما» با فیلم اودیسه فضایی (۲۰۰۱) بسیار مشهورتر شد. با این‌ حال، به دلیل اینکه این دومین فیلم معروف با این عنوان بود، تعداد کمی طرفداران آرتور کلارک در مورد آن آگاهی دارند.

پیشنهاد مطالعه:
5 داستان واقعی پشت آهنگ های غمگین جهان

خرید کتاب “ملاقات با راما” از آرتور سی. کلارک Arthur C. Clarke’s

در این کتاب، یک شی استوانه‌ای وارد منظومه خورشیدی ما می‌شود و تیمی از فضانوردان برای بررسی مبدأ و هدف آن فرستاده می‌شود. آن‌ها متوجه می‌شوند چیزی که فکر می‌کردند یک ‌خرده سیاره عجیب است، در واقع یک سازه بیگانه پر از ربات‌هایی است که برای یک مأموریت مهم آماده بودند.

۳- کتاب “مریخ قرمز” از کیم استنلی رابینسون Kim Stanley Robinson’s

کتاب "مریخ قرمز" از کیم استنلی رابینسون Kim Stanley Robinson’s
بسیاری از منتقدان مریخ قرمز رابینسون را به دستورالعملی برای ساختن دنیای جدید مرتبط می‌دانند، این کتاب به‌ جز  راهنمای ویژه، با یک طرح همه‌جانبه، شخصیت‌های فوق‌العاده دقیق و خیلی چیزهای دیگر همراه است.

خرید کتاب “مریخ قرمز” از کیم استنلی رابینسون Kim Stanley Robinson’s

داستان ما را به سفری می‌برد که در آن با گروهی از مهاجرین اصلی مریخ و ماجراجویی‌های آن‌ها برای ساخت جامعه جدید همراه می‌شویم. سؤال اصلی این است که آیا این سیاره باید به زمین دوم تبدیل شود؟

۲- کتاب “غریبه‌ای در یک سرزمین بیگانه” از رابرت هینلین Robert Heinlein’s

کتاب "غریبه‌ای در یک سرزمین بیگانه" از رابرت هینلین Robert Heinlein’s
این کتاب دیدگاه مرتبط با بیگانگان را به‌ طور کلی تغییر داد. به‌ جای اینکه آن‌ها را به چشم مهاجمان بی‌رحم ببینیم، این داستان شامل ماجراهای یک انسان متولد شده در مریخ است که به سیاره خانه خود برمی‌گردد. به‌ طور طبیعی، آموزش مریخی به او درک کاملاً جدیدی از جامعه زمین داد و او این سفر را برای غلبه بر تفاوت‌های دو فضا آغاز کرد.

پیشنهاد مطالعه:
5 استان پرطرفدار در سفرهای نوروزی 97

خرید کتاب “غریبه‌ای در یک سرزمین بیگانه” از رابرت هینلین Robert Heinlein’s

۱- کتاب “تل‌ ماسه” از فرانک هربرت Frank Herbert’s

کتاب "تل‌ ماسه" از فرانک هربرت Frank Herbert’s
مسلماً بزرگ‌ترین شاهکار ژانر علمی تخیلی است که توسط منتقدان و طرفداران بسیاری مورد تحسین قرارگرفته است. فرانک هربرت برای این اثر، جایزه نوبل و هوگو را دریافت کرد.

خرید کتاب “تل‌ ماسه” از فرانک هربرت Frank Herbert’s

این طرح در اطراف یک سیاره بیابانی اتفاق می‌افتد که ساکنان آن شورشیان امپراتوری و مارهای شنی غول‌پیکر هستند و تنها منبع ملانگ (دارویی با خواص ارزشمند) در کهکشان است. داستان شامل قطعه‌های سیاسی، ادیان عجیب و تلاش‌های بشریت برای یافتن یک مسیح است.

 

۲ دیدگاه

1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است