با ما ارتباط برقرار کن

کتاب و ادبیات

۵ کتابی که با دقت وحشتناکی آینده را پیش‌بینی می‌کند!

منتشر شده

روی

5 کتابی که با دقت وحشتناکی آینده را پیش‌بینی می‌کند! (پیش‌بینی آینده)

وقتی نویسندگان درباره آینده می‌نویسند، باید پیش‌بینی کنند که فنّاوری و زندگی به چه سمتی حرکت می‌کند. در حالی‌ که این کتاب‌ها اغلب به‌ عنوان استعاره‌ای برای جامعه معاصرشان نوشته‌ شده است، اما برخی از نویسندگان کتاب و ادبیات پیش‌بینی دقیقی درباره زندگی مدرن کرده‌اند.
همه کتاب‌های تخیلی به‌ نوعی درباره پیش‌بینی آینده حرف می زنند. با ما همراه باشید و لیستی از کتاب‌های پیش‌بینی آینده را  ببینید.

۵- نوازنده پیانو نوشته کرت وانه‌گت (Kurt Vonnegut)

نوازنده پیانو نوشته کرت وانه‌گت (Kurt Vonnegut)
رمان نوازنده پیانو به نوشته Kurt Vonnegut در سال ۱۹۵۲ منتشر شد که ده سال پس از جنگ جهانی سوم را به تصویر می‌کشد. از آنجایی‌ که افراد برای مبارزه با جنگ موردنیاز بودند، کارخانه‌ها به‌ گونه‌ای طراحی‌ شده‌اند که بیشتر خودکار باشند. همچنین، بازار سهام توسط کامپیوترها کنترل می‌شود و به کارخانه‌ها می‌گوید که چه تعداد محصول موردنیاز جهان است.

این خودکار بودن موجب رشد بیکاری می‌شود. تنها مدیران و مهندسان شغل دارند و بقیه می‌توانند یا کارهای بیهوده مانند پر کردن چاله‌ها را انجام دهند یا به ارتش بپیوندند. پیوستن به ارتش هم عملاً بیهوده است زیرا چیزی وجود ندارد که برای آن بجنگند. در اصل کتاب نوازنده پیانو درباره این است که خودکارسازی می‌تواند زندگی را برای بسیاری از افراد بی‌هدف کند.

۴- زمین نوشته دیوید برین (David Brin)

زمین نوشته دیوید برین (David Brin)
کتاب زمین در سال ۱۹۸۹ توسط David Brin نوشته شد و اتفاقات سال ۲۰۳۸ را توصیف می‌کند. کتاب زمین نوشته دیوید برین (David Brin) پیش‌بینی‌های زیادی درباره آینده دارد. این کتاب تخیلی درباره به وجود آمدن یک چاله در هسته زمین است که دانشمندان یک سال فرصت دارند آن را اصلاح کنند، در غیر این صورت زمین نابود خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه:
5 رمان معروف و برتر ایرانی برای جماعت کتابخوان

در حال حاضر یک وب‌سایت پیش‌بینی‌های این کتاب را دنبال می‌کند و تاکنون ۱۴ پیش‌بینی به حقیقت پیوسته است و ۸ مورد دیگر احتمال وقوع دارد. بعضی از پیش‌بینی‌های او که به حقیقت پیوسته گرم شدن زمین، بالا آمدن سطح آب دریاها و فاجعه هسته‌ای فوکوشیما بود. او درباره اینترنت و استفاده گسترده از آن در همه زمینه‌ها نیز پیش‌بینی کرده بود.

۳- جهان آزاد می‌شود نوشته اچ.جی. ولز (H.G. Wells)

جهان آزاد می‌شود نوشته اچ.جی. ولز (H.G. Wells)
کتاب جهان آزاد می‌شود نوشته اچ.جی. ولز (H.G. Wells) بمب‌های اتمی را پیش‌بینی کرده بود و حتی از اصطلاح بمب اتمی استفاده کرده بود. این بمب‌ها از اورانیوم و به‌ اندازه پرتقال بودند. انفجار ناشی از شکستن اتم‌هاست و پس از انفجار، اشعه‌ خورنده آزاد می‌شود.

کتاب جهان آزاد می‌شود توسط H.G. Wells در سال ۱۹۱۳ نوشته‌ شده و ۳۲ سال قبل از زمانی است که اولین بمب اتم آزمایش شد. این کتاب همچنین نقش جالبی در پیش‌بینی فنّاوری داشت و به الهام گرفتن اختراع آن‌ها کمک کرد. آن‌ها در این کتاب خواندند که شکستن اتم انرژی زیادی آزاد می‌کند و با پیدا کردن روشی برای این کار اولین بمب اتم اختراع شد.

۲- دنیای‌ شگفت‌انگیز‌ جدید‌ نوشته‌ آلدوس‌ هاکسلی (Aldous Huxley)

دنیای شگفت‌انگیز جدید نوشته آلدوس هاکسلی (Aldous Huxley)
کتاب دنیای شگفت‌انگیز جدید نوشته Aldous Huxley در سال ۱۹۳۵ منتشر شده و سال ۲۵۴۰ بعد از میلاد را توصیف می‌کند. در آینده کودکان در آزمایشگاه به دنیا می‌آیند و واحد خانواده از بین می‌رود. داروهای آرام‌بخش به‌ وفور یافت و استفاده از آن توصیه می‌شود و کسی نگران آینده نیست.

پیشنهاد مطالعه:
5 میانبر کسب اعتماد به نفسی آتشین!

البته جهان معاصر هنوز کاملاً به این کتاب شبیه نیست اما هنوز ما ۵۲۰ سال برای رسیدن به آن فرصت داریم. با این‌ حال، او با دقت چندین جنبه فرهنگ معاصر از جمله جامعه مصرف‌کننده ما را به تصویر کشیده است. او همچنین داروهای ضدافسردگی و شیوع آن را در جامعه مدرن را پیش‌بینی کرد.

۱- ایستاده در زنگبار نوشته جان برونر (John Brunner)

ایستاده در زنگبار نوشته جان برونر (John Brunner)
کتاب ایستاده در زنگبار نوشته جان برونر (John Brunner) بیشترین پیش‌بینی‌های درست را درباره آینده داشته است. کتاب ایستاده در زنگبار توسط John Brunner در سال ۱۹۶۸ نوشته‌ شده است و پیش‌بینی‌هایی درباره سال ۲۰۱۰ داشته است. بر اساس وب‌سایت www.themillions.com حداقل ۱۷ پیش‌بینی این کتاب به حقیقت پیوسته است.

در این کتاب مشکلات عمده جامعه و حتی خشونت در مدارس را توصیف می‌کند. تروریست‌ها منافع آمریکا را تهدید می‌کند و به ساختمان‌های آن‌ها حمله می‌کند. از سال ۱۹۶۰ تا ۲۰۱۰ قیمت‌ها شش برابر می‌شود که در واقع هفت برابر شد. رقیب اصلی آمریکا چین است و نه شوروی.

ازدواج هنوز اتفاق می‌افتد اما افراد جوان روابط کوتاه‌مدت را به بلندمدت ترجیح می‌دهند. همجنسگرایی و دوجنسی بودن پذیرفته‌شده است. مردم سیاه‌پوست در موقعیت اجتماعی بهتری قرار دارند، اما تنش نژادی هنوز هم شایع است.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است