با ما ارتباط برقرار کن

ورزش

5 ورزش عجیب دنیا : ترکیب خنده، نشاط و شگفتی!

منتشر شده

روی

5 ورزش عجیب در دنیا

چند نوع ورزش می شناسيد؟ آيا تا به حال ورزش های جدید را شنیده اید؟ در دنيا ورزش‌هایی وجود دارد که با تلفيق ساير ورزش‌ها به وجود آمده‌اند. همچنین ورزش های جدیدی وجود دارند که به تنهایی یک ورزش حساب می شوند.

اما بعضی از ورزش‌ها هم هستند که واقعا عجيب و غريب‌اند. در لیست زیر به ورزش های حیرت انگیز می پردازیم.

 

5- ورزش شطرنج – بوکس

اين ورزش توسط کشور آلمان به وجود آمده و از ترکيب شش دور شطرنج مابين پنج راند بوکس تشکيل شده است. شرکت‌کننده می تواند يا در شطرنج طرف مقابلش را کيش و مات کند و يا او را در رينگ ناک اوت کند.

اين ورزش هم مانند ورزش های دیگر داور می خواهد. با توجه به اينکه ممکن است مدت شطرنج برای هر حرکت طولانی شود، در وقت تعيين شده اگر شما بتوانيد در شطرنج طرف مقابل را آچمز هم کنيد، برنده محسوب می شويد.

 

ورزش شطرنج - بوکس 

 

برای وارد شدن به دنيای عجيب ورزش شطرنج- بوکس به ترکيب هوش و توانايی جسمی نیاز دارید. اگر شما از عهده پرداخت پول يک جفت دستکش بوکس برآييد و بتوانيد کمی از فسفر مغزتان را در اختيار شطرنج قرار دهيد، می توانيد در اين ورزش وارد شويد.

به علاوه در صورت تمام شدن زمان پنج دور بوکس، نفری برنده اعلام می شود که امتياز بيشتری دارد. شايد فکر کنيد انجام آن آسان است اما گاهی کهنه کارهای عرصه ورزش هم در انجام اين رقابت ورزشی درمانده‌اند.

 

4- حمل همسر

هر سال مسابقه بزرگ قهرمانی حمل همسر در غرب فنلاند در شهرهای کوچک برگزار می شود. مسابقه بسیار راحت، کافی است شما در حالی که همسر خود را کول کرده‌ايد، سريع‌تر از همه از خط پايان بگذريد.

پیشنهاد مطالعه:
5 مورد از بهترین کامبک های تاریخ فوتبال اروپا

 

مسابقه حمل همسر

 

برای انجام این ورزش مقررات خاص درباره وزن همسر وجود ندارد. آخرين برندگان اين مسابقه بنابر اطلاعات سايت اين ورزش، يک زن و شوهر استونيايی بوده‌اند و خود فنلاندی ها در آخرين دوره نتوانسته‌اند به مدالی دست پيدا کنند.

 

3- ورزش هاکی روی چرخ

اگر با ديدن تعداد زياد کانادایی هایی که در دست خود چوب هاکی حمل می کنند، و اعتقاد دارید که ورزش هاکی روی يخ ورزش سختی است، حتما با يک بار بازی هاکی روی چرخ البته اگر از عهده‌اش بربياييد، نظرتان عوض می شود.

 

ورزش هاکی روی چرخ 

 

قوانین بازی هاکی روی چرخ مانند قوانين قديمی هاکی روی يخ انجام می شود اما به جای کفش مخصوص هاکی روی يخ و زمين ‌بازی يخ زده، بايد از تک چرخه‌هایی استفاده کنيد که در يک سالن معمولی رانده می شوند. چند سالی است که اين بازی در آمريکا نيز رواج يافته است.

در آلمان و انگليس هم طرفداران و بازيکنان وارد این بازی شده اند. ليگ اين بازی در آلمان برقرار است و بازيکنان مشتاقی را می توانيد پيدا کنيد که صبح سحر تا غروب خورشيد را روی چرخ‌های خود به تمرين اين بازی مشغول‌‌اند.

 

2- ماراتن انسان – اسب

مسابقه مشهوری درولز وجود دارد که ماراتن انسان – اسب ناميده می شود. هدف از اين ورزش، فايق آمدن بر قدرت اسب‌های انتخاب شده‌ای است که در کنار ورزشکاران می دوند. طول زمين مسابقه 35کيلومتر است که در تمام طول آن پستی و بلندی های طبيعی وجود دارد که هم تحمل انسان و استقامت اسب برای گذشتن از آنها مهم است.

پیشنهاد مطالعه:
5 تیم برتر و پرطرفدار فوتبال جهان

 

مسابقه ماراتن انسان - اسب 

 

ممکن است انسان در مبارزه پيروز شود و يا اسب؟ شما چه فکر می کنيد؟ اگر بدانيد که جايزه اين مسابقه مبلغ زيادی است که هر سال در حال اضافه شدن است چطور؟ تنها تفاوت موجود در طول مسابقه گذشتن از يک منطقه جنگلی است که انسان دونده می تواند از لابه‌لای درختان آن بگذرد اما اسب دونده بايد آن را دور بزند. هدف نهايی اين ورزش، زودتر گذشتن از خط پايان است.

 

1- دنبال کردن پنير

اين مسابقه که به مسابقه غلتاندن پنير مشهور است، ورزش خطرناکی است که با قدمت صدها ساله در انگليس و بر تپه هيل انجام می شود. يک حلقه پنير به وزن 5/2کيلوگرم از تپه‌‌ای با شيب تند به پايين غلتانده می شود و شرکت‌کنندگان برای گرفتن آن با هم به رقابت می پردازند.

 

مسابقه دنبال کردن پنیر

 

همه ساله در اين مسابقه دست و پاهای زيادی شکسته می شود و جراحات زيادی به وجود می آيد اما اگر بتوانيد آن پنير را بقاپيد، علاوه بر دريافت جايزه نقدی که مقدارش قابل توجه است هم مشهور می شويد و هم يک قالب پنير به دست آورده‌ايد البته اگر سالم بمانيد.

منبع: rasekhoon.net

------*------

دانشگاه دیجیتال مارکتینگ ایران

آموزش دیجیتال مارکتینگ

با دوره های ویدئویی اساتید بین المللی و به زبان فارسی در آکادمی گرشا

------*------

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © 2017 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است