با ما ارتباط برقرار کن

موسیقی و هنر

5 آلبوم موسیقی پرفروش از خوانندگان معروف

منتشر شده

روی

پرفروش ترین آلبوم های موسیقی جهان

آیا دوست دارید معروف ترین آهنگ های جهان را بشناسید؟ حتما شما هم موزیک های محبوب خود را بیش از چندبار گوش داده اید و هر بار آنها را می شنوید خاطرات زیبای خود را مرور می کنید؛ آهنگ هایی که همیشه در گوشه ذهن تان هستند و همیشه از شنیدن آنها حس خوبی را دریافت می کنید.

موسیقی از زبان های بین‌ المللی دنیاست. مردم کشورهای مختلف دنیا، با زبان موسیقی احساس و زندگی یکدیگر را درک می‌کنند. به نظرتان چطور می شود آهنگ های پرطرفدار جهان را بر اساس محبوبیت انتخاب کرد؟

بسیار ساده است شما با نگاه کردن به اعداد و ارقام فروش یک آلبوم می توانید به محبوبیت آن پی ببرید. برخی از آلبوم های پرفروش تاریخ موسیقی جهان با استقبال بسیار زیادی از طرف مردم مواجه هستند و همچنان می باشند که به فروش می رسند.

در اینجا لیستی از بهترین هنرمندانی که در طول تاریخ بر زبان دوستدارن موسیقی همیشه بوده و هست معرفی می کنیم. هنرمندانی از جمله “مایکل جکسون” سلطان موسیقی پاپ و ام جی جهان، “پینک فلوید” یکی از موفق ترین گروه های راک در تاریخ جهان، “AC/DC” مرسوم به گروه هارد راک استرالیایی و هنرمندان سبک پاپ همچون “بک استریت بویز” که بسیار معروف هستند می توان اشاره کرد.

با top five همراه باشید و با پرفروش ترین آلبوم های موسیقی تاریخ جهان آشنا شوید و لذت ببرید.

 

5- گروه موسیقی پاپ Backstreet Boys

 • هنرمند: بک‌استریت بویز
 • نام آلبوم: هزاره
 • سال انتشار آلبوم: ۱۹۹۹
 • سبک موسیقی: پاپ
 • میزان فروش: بیش از 40 میلیون نسخه

 

 

گروه موسیقی آمریکایی بکستریت بویز با نامی که برای خودشان انتخاب کردند (پسران کوچه پشتی) شهرت جهانی پیدا کردند. اعضای این گروه قدرتمند به نام های: ای. جی. مکلین، هاوی دوراو، برایان لیترل، نیک کارتر، کوین ریچاردسون در سال 1993 کار خود را شروع و با انتشار اولین آلبوم خود به نام “Backstreet boys” در سال 1996 طرفداران بسیار زیادی را به سمت خود جلب کردند.

سال بعد نیز آلبوم بین المللی دیگری به نام Backstreet’s back را منتشر کردند و توسط آن توانستند یک موفقیت جهانی را برای اولین بار در آمریکا به دست بیاورند.

موفقیت های آنها به صورت پیوسته ادامه داشت که آلبوم های بعدی آنها به ترتیب: در سال 1999 آلبوم Millennium (محبوبیت جهانی در عرصه موسیقی و جشنواریه های موسیقی و مردم دنیا پیدا کرد)، در سال 2000 آلبوم Black & Blue، در سال 2005 آلبوم Never gone، در سال 2007 آلبوم Unbreakable، در سال 2009 آلبوم This is us و در سال 2013 آلبوم In a world like this را در بیستمین سالگرد تاسیس گروه شان منتشر شد.

گروه بک استریت بویز با فروش بیش از 130 میلیون نسخه آلبوم در سراسر جهان، لقب پر فروش ترین گروه پسران در تمام عرصه موسیقی را به نام خود ثبت کردند که این محبوبیت همچنان نیز ادامه دارد.

از افتخارات گروه موسیقی پاپ بکستریت بویز؛ منتخب دریافت یک جایزه جونو، دو جایزه موسیقی آمریکا، دو جایزه موزیک ویدیوی ام تی وی، هفت بار نامزد دریافت جایزه گرمی و هفت جایزه موسیقی از طرف بیلبورد می باشد. همچنین آنها یک ستاره در پیاده‌رو شهرت هالیوود در سال ۲۰۱۲ کسب کردند.

 

دانلود آلبوم هزاره از Backstreet Boys

 

4- گروه موسیقی راک Eagles

 • هنرمند: ایگلز
 • نام آلبوم: بهترین‌هایشان (۱۹۷۱–۱۹۷۵)
 • سال انتشار آلبوم: ۱۹۷۶
 • سبک موسیقی: راک
 • میزان فروش: بیش از ۴۲ میلیون نسخه

 

 

گروه آمریکایی ایگلز (به معنی عقاب ها) که سبک راک را اجرا می کنند در لس آنجلس کار آنها شروع شد. اعضای گروه ایگلز به نام های دان هنلی، گلن فرای، جو والش، تیموتی بی.اشمیت، دن فلدر، رندی میسنر، برنی لیدن هستند که به عنوان یکی از بهترین و محبوب ترین گروه های موسیقی تاریخ جهان شناخته شده اند.

پیشنهاد مطالعه:
5 ساز عجیب و خلاقانه در دنیای موسیقی جهان

این گروه توسط پرفروش ترین آلبوم موسیقی شان به نام بهترین هایشان (1971-1975) که در سال 1976 منتشر کردند محبوب شدند و همچنان طرفداران خود را دارند.

از افتخارات بزرگ این گروه دریافت 5 جایزه موسیقی آمریکا و 6 جایزه گرمی است.

همچنین این گروه توانستند در سال 1998 به تالار مشاهیر راک اند رول راه بیابیند که در آنجا اعضای گروه دو آهنگ معروف شان را به نام های سخت نگیر و هتل کالیفرنیا را اجرا کرند.

 

دانلود آلبوم بهترین هایشان از the Eagles

 

3- گروه موسیقی Pink Floyd

 • هنرمند: پینک فلوید
 • نام آلبوم: نیمه تاریک ماه
 • سال انتشار آلبوم: ۱۹۷۳
 • سبک موسیقی: پراگرسیو راک
 • میزان فروش: ۵۰ میلیون نسخه

 

 

گروه محبوب موسیقی پینک فلوید به سبک راک انگلیسی در سال 1965 توسط چند دانشجو به نام های سید برت، دیوید گیلمور، نیک میسن، راجر واترز، ریچارد رایت در لندن تشکیل شد.

آنها با کار کردن در موسیقی پراگرسیو راک، اسپیس راک، سایکدلیک راک، آرت راک، اشعار بامعنا و اجراهای زنده توانستند به موفقیت بین المللی دست یابند و در حال حاضر به یکی از محبوب ترین و تاثیرگذارترین گروه های موسیقی عامه پسند تبدیل شده اند.

آنها با انتشار اولین آلبوم خود به نام “نی زن” بر دروازه های سپیده دم در سال 1967 شهرت پیدا کردند. پس از جدایی برت از گروه، راجر واترز به عنوان شاعر اصلی ترانه های گروه انتخاب شد.

در همین زمان بود که با انتشار آلبوم های مفهومی دیگری به نام های نیمه تاریک ماه در سال 1973 ، کاش اینجا بودی در سال 1975، جانوران در سال 1977، دیوار در سال 1979 و برش نهایی در سال 1983 به شهرت جهانی و محبوب ترین گروه موسیقی در جهان دست پیدا کردند.

از افتخارات و دستاوردهای گروه راک پینک فلوید؛ دریافت جایزه گرمی به عنوان بهترین مهندسی یک آلبوم غیر کلاسیک برای آلبوم دیوار، جایزه موسیقی پولار و رفتن به تالار مشاهیر راک اند رول، تالار مشاهیر موسیقی انگلستان و تالار مشاهیر هیت پرید می باشد.

پینک فلوید با فروش بیش از 250 میلیون نسخه فروش آلبوم نیمه تاریک ماه در رده 10 گروه برتر تاریخ قرار دارد که همچنان مورد تحسین و تقدیر رسانه ها و کارشناسان صنعت موسیقی و مردم جهان است.

 

دانلود آلبوم dark side of the moon از Pink Floyd

 

2- گروه موسیقی هارد راک AC/DC

 • هنرمند: ای‌سی/دی‌سی
 • نام آلبوم: سیاه‌پوش برگشتم
 • سال انتشار آلبوم: ۱۹۸۰
 • سبک موسیقی: هارد راک / هوی متال
 • میزان فروش: ۵۰ میلیون نسخه

 

 

گروه هارد راک استرالیایی ای سی/دی سی در سال 1973 توسط برادران ملکوم و انگوس یانگ در شهر سیدنی استرالیا شکل گرفت. هر دو برادر نوازنده گیتار الکتریک هستند که انگوس نوازنده گیتار لید و ملکوم نوازنده گیتار ریتم است.

این گروه موسیقی به نام های هارد راک، بلوز راک و به عنوان پیشگامان سبک هوی متال نیز نام برده می شود. از دهه 70 تا به حال به عنوان یکی از تاثیرگذارترین گروه های راک تاریخ در جهان شناخته شده اند.

گزیده ای از آلبوم های موسیقی که بزرگترین گروه راک جهان عرضه کرده اند عبارتند از: آلبوم ولتاژ بالا در سال 1975، بگذار راک نواخته بشود در سال 1977، بزرگراه جهنم در سال 1979، سیاه پوش برگشتن در سال 1980، زن آتشین در سال 1995، یخ شفاف در سال 2008 و یا راک یا هیچی در سال 2014 است.

پیشنهاد مطالعه:
5 حقیقت جالب درباره مایکل جکسون (Michael Jackson)

از جوایز و افتخارات این گروه؛ دریافت جایزه گرم برای آهنگ “War Machine” (ماشین جنگی) و عضویت در تالار مشاهیر راک اند رول می باشد. این دو برادر با فروش بیش از 200 میلیون نسخه فروش خود جزو 10 گروه خواننده موسیقی پرفروش در تمام دوران قرار دارند.

 

دانلود آلبوم back in black از ac/dc

 

1- هنرمند سلطان پاپ Michael Joseph Jackson

 • هنرمند: مایکل جکسون
 • نام آلبوم: تریلر
 • سال انتشار آلبوم: ۱۹۸۲ (۱۳۶۱ شمسی)
 • سبک موسیقی: پاپ / آر اند بی / راک
 • میزان فروش: ۱۱۰ میلیون نسخه

 

 

مایکل جوزف جسکون را همه به نام سلطان پاپ و ام جی در سراسر جهان می شناسند. این هنرمند بزرگ به عنوان خواننده، ترانه سرا، تهیه کننده موسیقی، رقصنده، طراح رقص و هنرپیشه در ایالات متحده آمریکا زندگی می کرد. مایکل در سال 2009 درگذشت که مردم زیادی در جهان تا مدت ها از مرگ او شوکه شده بودند.

مایکل جکسون همانند بیتلز و الویس پریسلی با اختلاف بسیار زیاد از دیگر هنرمندان پر فروش صنعت موسیقی در جهان قرار گرفت.

مایکل به مدت 4 دهه به عنوان یکی از چهره های مشهور فرهنگ عامه در جهان تبدیل شد. در کتاب رکوردهای جهانی گینس سال 2006 نام او به عنوان رکورد موفق ترین سرگرمی ساز و صحنه گردان تاریخ ثبت شد.

آلبوم های منتشر شده پس از مرگ او : این آخرش است (2009)، مایکل (2010)، اکسکیپ (2014)

آلبوم های ریمیکس: خون روی زمین رقص – تاریخ در میکس (1997)، آلبوم جاویدان (2011)

آلبوم های بازنشر شده: تریلر (2008)، آلبوم بد (2012)

آلبوم شناسی مایکل جکسون و ویدیوشناسی مایکل جکسون: باید آنجا باشم (1972)، بن (1972)، موسیقی و من (1973)، مایکل برای همیشه (1975)، غیرمعمول (1979)، خطرناک (1991)، تاریخ گذشته حال و آینده کتاب اول (1995) و شکست ناپذیر (2001)

جوایز و افتخارات بی نظیر مایکل جکسون؛ اولین هنرمندی بود که نامش دوبار در پیاده روی شهرت هالیوود ثبت شد، دو بار رفتن به تالار مشاهیر راک اند رول، رفتن به تالار مشاهیر آهنگ سازان، دریافت 23 جایزه رکوردهای جهانی گینس، برنده شدن 18 جایزه گرمی، دریافت جایزه موزیک ویدئو ام تی وی با نام جایزه ویدیویی مایکل جکسون و 13 تک آهنگ آن شماره یک جدول 100 آهنگ داغ در سایت بیلبورد جزو بهترین آهنگ های جهان قرار دارد.

جالب است بدانید که اسم او به عنوان نیکوکارترین فرد مشهور در کتاب گینس ثبت شده است. مایکل بیشتر ثروت خود را به خیریه ها می بخشید و به همین خاطر 2 بار نامزد جایزه صلح نوبل را به او دادند.

آلبوم تریلر جزو پرفروش ترین آلبوم موسیقی مایکل جکسون در تمام دوران ها قرار گرفته است. او به عنوان مشهورترین انسان زنده جهان در طول تاریج دارای مدرک دکترای ادبیات انسانی از دانشگاه متحد سیاه پوستان و دکترای افتخاری ادبیات انسانی از دانشگاه فیسک بود.

 

دانلود آهنگ Thriller از Michael Jackson

 

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. خوشحال می شویم نظرات خود را در مورد موسیقی های پرطرفدار جهان با ما در میان بگذارید.

------*------

دانشگاه دیجیتال مارکتینگ ایران

آموزش دیجیتال مارکتینگ

با دوره های ویدئویی اساتید بین المللی و به زبان فارسی در آکادمی گرشا

------*------

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © 2017 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است