با ما ارتباط برقرار کن

کسب و کار و شرکتها

۵ استارتاپ موفق در امارات

منتشر شده

روی

5 استارتاپ برتر اماراتی

کشور امارات یکی از پیشرفته ترین کشورهای حاشیه خلیج فارس به شمار می رود. رشد علمی، فرهنگی و اقتصادی امارات در سال های گذشته زبانزد خاص و عام بوده است. بخش زیادی از این تحولات به دلیل سرمایه گذاری ایرانیان در این کشور اتفاق افتاده است.

یکی از بخش هایی که در سالیان گذشته در این کشور رشد بی سابقه ای داشته است، شکل گیری کسب و کارهای نوپا یا استارتاپ بوده است  به گونه ای که این کشور را به یکی از برترین کشورها در خاورمیانه در حوزه اکوسیستم استارتاپی تبدیل کرده است.

به گزارش وب سایت computerweekly امارات متحده عربی در حال حرکت بر روی لبه تکنولوژی است و تکنولوژی هایی مانند هوش مصنوعی و واقعیت مجازی در حال رشد در این کشور حاشیه خلیج فارس هستند. در این حوزه امارات متحده عربی سابقه برگزاری یکی از قدیمی ترین نمایشگاههای تکنولوژی با نام جیتکس را داراست که هر ساله علاقمندان زیادی را در این حوزه به خود جذب می کند.

با همه این توضیحات و با توجه به تشابهات زیادی که در فضای خاورمیانه وجود دارد شاید بد نباشد تا نگاهی گذرا به ۵ استارتاپ برتر در کشور امارات بیندازیم:

۵- مسافرت و گردشگری (HolidayMe)

5 استارتاپ برتر در امارات - HolidayMe

ایده این استارتاپ زمانی به ذهن بنیانگذارانش رسید که در حال سفر به منطقه خاورمیانه بودند و از نظر آن ها خدمات برنامه ریزی زمان سفر به خوبی ارائه نمی شدند.

بنابراین آن ها تصمیم گرفتند تا HolidayMe را با استفاده از تجربیاتشان در ترمینالی در دبی راه اندازی کنند. Digvijay Pratap  و Geet Bhalla هر دو در زمینه IT تخصص داشتند و Bhalla هم علاوه بر فناوری اطلاعات در حوزه مالی تخصص داشت.

نتیجه همفکری این دو کارآفرین استارتاپی شد که در حال حاضر بیش از ۱۲۰ نفر و در دو فتر در هند در آن مشغول کار هستند.

۴- محصولات لوکس (The Luxury Closet)

5 استارتاپ برتر در امارات - The luxury Closet

این استارتاپ در سال ۲۰۱۱ و توسط Kunal Kapoor راه اندازی شد. کاپور که فعالیت خرده فروشی را در کارخانه خانوادگی خودشان در هند یاد گرفته بود، ابتدا در شرکت Louis Vuitton در دبی استخدام شد اما بعد از مدتی به دنبال راه اندازی کسب و کار شخصی خود رفت و توانست The Luxury Closet را راه اندازی کند.

این استارتاپ که بوتیکی آنلاین برای تهیه محصولات و طراحی های فشن است در سپتامبر سال گذشته وی توانست سرمایه‌ای به ارزش ۷.۸ میلیون دلار از یکی از بزرگترین VC های منطقه دریافت کند. بنابر آمارهای مختلف تعداد کاربران این استارتاپ به بیش از ۱۵۰ هزار کاربر فعال در ماه رسیده است.

۳- خرده فروشی کالای نوزادان و کودکان Mumzworld

5 استارتاپ برتر در امارات - mumzworld

با توجه به رشد جمعیتی زیاد در کشورهای حاشیه خلیج فارس، سرمایه گذاری بر روی کالاهای مورد نیاز نوزادان و کودکان می تواند به تجارتی پر سود تبدیل شود. این دقیقا کاری است که استارتاپ Mumzworld در امارات انجام می دهد.

این کسب و کار که در سال ۲۰۱۱ شروع به فعالیت کرد، اولین خرده فروشی آنلاین اقلام و پوشاک کودکان در منطقه به شمار می رود که بیش از ۱۲۰ هزار محصول از بزرگترین برند های جهان را داراست. پیش بینی می شود درآمد این استارتاپ به بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ برسد.

۲. Fetchr

5 استارتاپ برتر در امارات

و Joy Ajlouny در یک کنفرانس فناوری در سال ۲۰۱۴ برای اولین بار با هم آشنا شدند، در حالی که هر کدام از آن‌ها برای شرکت های تجارت الکترونیکی کار می کردند که با چالش های حمل و نقل در خاورمیانه روبرو بودند. آنها یک برنامه تلفن همراه ایجاد کرده اند که از موقعیت مکانی (GPS) مشتری و اولویت بندی برای برنامه ریزی های تحویل کالا استفاده می کند.

این برنامه در حال حاضر درامارات، عربستان سعودی و بحرین برای کشتی های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. سال گذشته،این استارتاپ سرمایه خود را ۱۱ میلیون دلار توسط New Enterprise Associates  افزایش داد و این اولین سرمایه گذاری یک شرکت سرمایه گذاری آمریکایی بر روی کسب و کار در امارات و کشورهای عربی به شمار می رود.

در آخرین آپدیت این سامانه به مشتریان در دبی اجازه می دهد تا بتوانند تقاضای وانت ثبت کنند یا اقلام خود را با هزینه ۱۰ دلار به مشتریان خود تحویل دهند.

پیشنهاد مطالعه:
۵ کتابی که برای پیشرفت کسب و کارتان باید بخوانید
۱. Careem

5 استارتاپ برتر در امارات - Careem

این استارتاپ را شاید بتوان اصلی ترین رقیب Uber در خاورمیانه دانست. کاریم یک سرویس تاکسی اینترنتی است که در ۳۱ شهر به صورت رسمی فعالیت می کند. این استارتاپ اماراتی فعالیت خود را از سال ۲۰۱۲ و با سرمایه اولیه ۱۰۰ هزار دلار آغاز به کار کرد.

این سرمایه گذاری به مرور و طی سه دوره سرمایه گذاری به رقم ۷۱.۷ میلیون دلار رسید. آخرین میزان سرمایه گذاری به ارزش ۶۰ میلیون دلار توسط گروه Abraaj  در سال ۲۰۱۵ اتفاق افتاد.

 

در صورتی که شما هم سفری به امارات داشته اید و ایده جذابی را در آنجا مشاهده کردید در کامنت ها به ما معرفی کنید.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است