با ما ارتباط برقرار کن

کسب و کار و شرکتها

۵ تجارت قدیمی جهان که چرخشان هنوز می چرخد!

منتشر شده

روی

تجارت های موفق

شروع کردن یک کسب‌وکار به‌ اندازه کافی سخت است اما باقی ماندن و رشد کردن در آن حتی برای مدتی کوتاه، شبیه معجزه است. شگفت‌انگیز که بعضی از کسب‌وکارها برای قرن‌ها باقی‌ مانده‌اند و هنوز مشغول به کار هستند.

۵- داروخانه

سانتا ماریا نولا (Santa Maria Novella) در فلورانس ایتالیا قدیمی‌ترین داروخانه

سانتا ماریا نولا (Santa Maria Novella) در فلورانس ایتالیا قدیمی‌ترین داروخانه شناخته‌ شده در جهان است. آن‌ها کار خود را تحت عنوان یک صومعه دومینیک در سال ۱۲۲۱ شروع کردند. راهبان گیاهان دارویی را در باغ‌های خود پرورش می‌دادند و از آن برای درمان بیماران درمانگاه خود استفاده می‌کردند. راهبان تا ۴۰۰ سال بعد یعنی سال ۱۶۱۲ این موضوع را عمومی نکردند.

امروزه داروخانه هنوز بسیاری از محصولات و داروهایی که در طول ۴۰۰ سال استفاده می‌کرده‌اند، به‌ علاوه محصولات مراقبت از پوست مدرن و پمادها را، ترکیب کرده و به فروش می‌رساند.

۴- شهربازی

باکن (Bakken)، قدیمی‌ترین شهربازی در دانمارک

باکن (Bakken)، قدیمی‌ترین شهربازی در حال کار است، این شهربازی برای اولین بار در سال ۱۵۸۳ در دانمارک، بازگشایی شد. البته سرگرمی‌های افراد در طول ۴۳۰ سال تغییر کرده و مردم آن زمان با سرگرمی‌های امروز ما آشنایی نداشتند، در عوض پارک شامل باغ‌های لذت‌بخش بود. در باغ‌ها رقص، آتش‌بازی و حتی برخی از بازی‌های اولیه وجود داشت.

پیشنهاد مطالعه:
5 جزیره خصوصی گران قیمت در جهان

در آن زمان در بسیاری از شهرهای سراسر اروپا پارک‌های تفریحی مشابهی وجود داشت، اما بسیاری از آن‌ها در سال‌های ۱۷۰۰ بسته شدند. باکن در طول قرن‌ها تکامل‌یافته و پیشرفت کرده است.

۳- بانک

بانکی در سیه‌نا (Siena)

اصول اولیه بانکداری مانند وام دادن حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح آغاز شد و در یونان قدیم در دوره امپراتوری روم توسعه پیدا کرد. در قرون‌ وسطا در ایتالیا بانکداری پیشرفته‌تر شد. بانکی در سیه‌نا (Siena) به نام Banca Monte dei Paschi di Siena به این انقلاب کمک بسیاری کرد. این بانک در سال ۱۴۷۲ افتتاح شد، زمانی که سیه‌نا یک ایالت مستقل بود.

پس‌ از آنکه پادشاهی ایتالیا در سال ۱۸۶۱ تأسیس شد، این بانک توسعه پیدا کرد و سومین بانک بزرگ ایتالیا شد. آن‌ها توانستند در جنگ‌های داخلی، جنگ‌های جهانی، فاشیسم و حتی بحران‌های مالی اروپا در سال ۲۰۱۶ باقی بمانند، اما در سال ۲۰۱۶ به مشکلات مالی جدی برخوردند.

۲- رستوران

کسب‌وکار رستوران‌داری
کسب‌وکار رستوران‌داری بسیار سخت است. به‌ طور متوسط تقریباً ۶۰ درصد آن‌ها در سال اول شکست می‌خورند. داشتن یک رستوران مشغول به فعالیت برای چندین دهه بسیار شگفت‌آور است اما رستوران Stiftskeller St. Peter در استرالیا برای ۱۲۱۰ سال است که مشغول فعالیت است. این رستوران بخشی از ساختمان اصلی صومعه سنت پیتر است. اولین ارجاع به رستوران در نوشته‌های آل کوین مربوط به سال ۸۰۶ یافت می‌شود.

پیشنهاد مطالعه:
5 ساحل عجیب در جهان که تا به حال ندیده اید!

این رستوران غذاهای سنتی اتریشی را سرو می‌کند و یک‌ بار در هفته میزبان شامی است که موسیقیدانان موتزارت را با لباس‌های سنتی اجرا می‌کنند.

۱- هتل

قدیمی ترین هتل جهان
در کوه‌های آلپ ژاپن، می‌توانید قدیمی ترین هتل جهان تحت عنوان Nishiyama Onsen Keiunkan را ببینید. این هتل توسط فوجیوارا ماهیتو در سال ۷۰۵ تقویم رومی افتتاح شد.

از زمان افتتاح هتل تاکنون (که به دلیل چشمه‌های آب گرم آن شناخته‌شده است)، این مکان به ۵۲ نسل بعدی صاحب اصلی هتل تعلق داشته است. اقامت در این هتل که در نزدیکی کوه فوجی است، بین ۴۷۵ دلار تا ۵۷۰ دلار در هر شب هزینه دارد. راز موفقیت ۱۳۰۰ ساله این هتل، سرویس و خدمات بی‌عیب و نقص آن است.

این هتل نه‌ تنها قدیمی‌ترین هتل جهان، بلکه قدیمی‌ترین تجارتی است که هنوز فعالیت می‌کند.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است