با ما ارتباط برقرار کن

کسب و کار و شرکتها

۵ شغل پرخطر و مرگبار در دنیا

منتشر شده

روی

شغل پرخطر و بسیار سخت در جهان کدام هستند؟ در سراسر جهان برخی از افراد جان خود را برای امرار معاش به خطر می اندازند. بعضی از مشاغل شناخته شده در جهان علاوه بر سختی و مشکلاتی که دارند خطراتی را هم با خود به همراه دارند. با وجود اینکه بابت این مشاغل دستمزدهای خیلی خوبی را پرداخت می کنند اما آیا ارزش آن را دارد؟

در اینجا لیستی از خطرناک ترین وظایف شغلی را معرفی می کنیم که افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند بسیار افراد ارزشمند و قابل احترامی می باشند.

 

۵- شغل پرخطر کارگران هسته ای

خسارت بارترین سانحه طبیعی تاریخ بشر انفجار هسته ای در ژاپن سال ۲۰۱۱ بود که اتفاق افتاد. زمین لرزه و سونامی ۲۰۱۱ توهوکو منجر به تخریب شدید جاده ها، آتش سوزی مناطق و منفجر شدن سه راکتور هسته ای در این کشور شد. مواد سمی و خطرناک رادیواکتیو به صورت گسترده انتشار یافت و بسیاری از کارگران برای نجات مردم جان خود را از دست دادند.

 

باید گفت که میزان آلودگی رادیواکتیو نیروگاه هسته ای از بمب هسته ای خطرناک تر است. آیا نیروگاه های اتمی سرتاسر جهان در مقابل فجایع طبیعی مشابه آنچه که در ژاپن اتفاق افتاده ایمن هستند؟ به نظرتان اتفاقی که در ژاپن افتاد باعث شده است که سیاستمداران در سرتاسر جهان در مورد انرژی اتمی تجدیدنظر کنند و از این نوع انرژی دست بردارند؟

پیشنهاد مطالعه:
5 سوالی که سرنوشت مصاحبه شغلی شما را تعیین می کند

 

۴- کارگران مناطق نفت خیز

کارگرهایی که در این حوزه فعالیت دارند باید ۱۶ ساعت روزانه در سیستم عامل های نفتی دریایی کار کنند. آنها باید همیشه نسبت به محیط اطراف خود و ماشین هایی که در دائما در حال حرکت هستند آگاه باشند. یک اشتباه کوچک می تواند جان آنها را در معرج امواج غول پیکری قرار دهد که به راحتی آنها را غرق کند.

 

نفت یک مواد بسیار خطرناک و انفجاری است که در سال ۲۰۱۰ در خلیج مکزیک ۱۱ کارگر در اثر انفجار بمب نفت کشته شدند. حادثه تلخ و غم انگیز کشتی نفتکش سانچی نیز در ۱۶ دی سال ۱۳۹۶ اتفاق افتاد که مردم کشور عزیزمان ایران نیز جان خود را از دست دادند.

 

۳- کارگران برق کار

 

آیا می دانید که تنها ۵۰ ولت برق می تواند جان یک انسان را بگیرد. با این حال خطکش مرگبار ۸۰۰.۰۰۰ ولت به راحتی می تواند هزاران نفر را بکشد.
تصور کنید کارگرانی که بالای دکل های برق غول آسا در ارتفاع ۵۰ متری قرار دارند باید ۲ چیز را در نظر داشته باشند: ۱- سقوط از ارتفاع ۲- کلید اشتباهی را زدن. هر دو اشتباه می تواند زندگی آنها را در عرض چندثانیه به پایان برساند.

 

۲- کارگران معدن زغال سنگ

معدنچیان زغال سنگ باید به طور متوسط ۱۲ ساعت روزانه در شرایطی بسیار خطرناک و فضای بسیار باریک کار کنند. در آنجا به سختی می توانند چیزی را ببینند و همچنین به علت گرد و غبارهای زغال سنگ به سختی نفس می کشند.

پیشنهاد مطالعه:
5 سوالی که سرنوشت مصاحبه شغلی شما را تعیین می کند

 

تنفس در همچین فضایی به تنهایی می تواند مرگبار باشد و امکان خطر ریزش معدن نیز وجود دارد. در اینجاست که زندگی آنها همیشه در خطر است و با اتفاق ناگهانی هر لحظه ممکن است جان خود را از دست بدهند و یا به دام افتاده و از گرسنگی بمیرند.

 

۱- شغل پرخطر فضانوردان

 

جالب است بدانید که میزان مرگ و میر یک فضانورد حدود ۷% است. قبل از اینکه این حرفه را انتخاب و به آن فکر کنید باید این را در نظر داشته باشید که احتمال مرگ شما ۷ درصد است. زمانی که شما در فضا قرار می گیرید می توانید خیلی اشتباه کنید. یک اشتباه کوچک می تواند موشک را منفجر کند، اکسیژن می تواند نشت کند در همان فضای به ظاهر ساده که به راحتی می توانید جا به جا شوید.

با آشنا شدن چند مورد از مشاغل خطرناک دنیا شما آیا حاضر هستید این شغل ها را انتخاب کنید؟ کدام مشاغل را دوست دارید؟ شغل انتخابی خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

 

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است