با ما ارتباط برقرار کن

کسب و کار و شرکتها

۵ محصول در حوزه فناوری که برایشان دلتنگ شده‌ایم

منتشر شده

روی

5 محصول در حوزه فناوری که برایشان دلتنگ شده‌ایم

در سال ۲۰۱۳ شاهد نوآوری‌های زیادی در حوزه فناوری و تکنولوژی از سوی شرکت ها بوده‌ایم. در این مقاله خلاصه‌ای از ۵ محصول در حوزه فناوری را ارائه می‌دهیم که در سال ۲۰۱۳ با آنها خداحافظی کرده‌ایم. بیایید باهم نگاهی به آن‌ها بیندازیم.

۵- گوگل ریدر (Google Reader)

گوگل ریدر (Google Reader)

گوگل ریدر Google Reader در جولای ۲۰۱۳ به کار خود پایان داد. دلیل اصلی موضوع این بود که مردم علاقه خود را به این فناوری از دست‌ داده بودند و شرکت قادر نبود در ادامه هزینه‌های اجرایی این فناوری را بپردازد. طرفداران گوگل ریدر از اینکه  شرکت مجبور شد این فنّاوری را متوقف کند، بسیار ناراحت بودند.

۴- گوگل چک اوت (Google Checkout)

گوگل چک اوت (Google Checkout)

گوگل سیستم پرداخت خود (Google Checkout) را برای معاملات آنلاین راه‌ اندازی کرد. تمام اطلاعات مربوط به کارت اعتباری و بدهی کاربران سرویس می‌توانست در این حساب دیجیتال ثبت شود. در واقع ایده گوگل چک اوت Google Checkout با وجود این‌ که نام تجاری گوگل بر آن بود، نتوانست موفق شود.

این ویژگی بعدها به ویژگی‌های Google Wallet  اضافه شد. Google Wallet نیز یک روش پرداخت مبتنی بر کاربران آنلاین است که توسط Google ارائه شد. فناوری Google Checkout قطعاً یکی از فنّاوری‌ هایی است که کاربران برای آن دلتنگ شده‌اند.

۳- فناوری Ubuntu Edge

فناوری Ubuntu Edge

فناوری Ubuntu Edge پروژه‌ای بود که توسط جمعیت زیادی جمع‌ آوری ‌شد و رکورددار عنوان پروژه‌ای با بیشترین تعداد مؤسس تاکنون را دارد. سازندگان آن امیدوار بودند که در یک کمپین یک‌ ماهه ارزش آن حدود ۳۲ میلیون دلار افزایش یابد؛ این مسئله قطعاً برای شرکت بسیار حائز اهمیت بوده است.

۲- وب سایت Turntable.fm

وب سایت Turntable.fm

این فنّاوری در ماه می سال ۲۰۱۱ راه‌ اندازی شد. وب‌ سایت Turntable.fm یک شبکه اجتماعی بود که پلتفرمی بر مبنای موزیک داشت. کاربران می‌توانستند چت‌ روم‌هایی برای خودشان طراحی کنند و کاربران دیگر به آن چت‌ روم‌ها دسترسی داشتند. مدیر اتاق نقش یک دی جی را داشت و می‌توانست هر موزیکی را که تمایل داشت، پخش کند.

پیشنهاد مطالعه:
5 بازی مهیج 2016 برای کامپیوتر (PC)

این چت‌ روم‌ها توسط کاربران برای داشتن تعاملات اجتماعی استفاده می‌ شد و موزیکی در پس‌ زمینه آن اجرا می‌ شد. وقتی تعداد کاربران این سایت بسیار زیاد شد، DMC قانونی برای منع استفاده از بعضی موزیک‌ ها در این سایت اجرا کرد. این مسئله باعث شد که این سایت تنها در ایالات‌ متحده آمریکا فعال باشد.

۱- فناوری BLOG.tv

فناوری BLOG.tv

فناوری BLOG.tv به‌ عنوان یک شرکت پخش آنلاین در ماه ژوئن ۲۰۰۴ در اسرائیل آغاز به کار کرد. شرکت فناوری BLOG.tv با این ایده فعالیت خود را آغاز کرد; که هرکسی با دسترسی داشتن به اینترنت می‌تواند، برای نشان دادن استعداد و ایده‌ های خود به جهان راهی داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه:
5 سایت برتر جهانی که زندگی بشر را تغییر دادند!

یوتویوب YouTube برای انجام این دسته از فعالیت‌ها به‌ اندازه لازم قدرتمند نبود. blog.tv به‌ طور رسمی در ژوئن ۲۰۰۷ در سطح جهانی راه‌ اندازی شد. کاربران می‌توانستند در آنجا پخش زنده داشته باشند، با دیگران تعامل کنند و همچنین دیگر مخاطبان خود را به آن دعوت کنند. در ماه مارس سال ۲۰۱۳، اعلام شد که BLOG.tv به شرکت Live Now پیوسته است و این به معنای پایان استقلال شرکت بود. این فنّاوری جایگاه اول را در لیست فنّاوری‌ هایی که برای آن دلتنگ می‌ شویم، قرار خواهد داشت.

 

بد بود!بد نبود!خوب بود!خوشم اومد!عالی بود! به این مطلب امتیاز دهید
Loading...
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است