با ما ارتباط برقرار کن

کسب و کار و شرکتها

۵ نفر اول ثروتمندترین مردان جهان شغلشان چیست؟

منتشر شده

روی

ثروتمندترین افراد جهان چیزهای مشترکی دارند: اخلاق کار افسانه ای ، ایده های پیشرفت و تعهد مطلق به شرکتهایشان. در زمان به روزرسانی این مقاله ، همه‌ی این ثروتمندان در حال تاسیس شرکت های جدید و خاص خود هستند و همچنان در مدیریت ثروت گزاف خود نقش فعال دارند.
در ادامه با پنج فرد ثروتمند جهان آشنا می‌شوید که با ثروت هنگفت خود ، رتبه‌ی یک تا پنج ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داده‌اند ، با تاپ فایو همراه باشید .

 

۵. مارک زاکربرگ

 

ثروتمندترین مردان جهان
بنیانگذار فیس بوک
حداقل ثروت : ۵۷.۹ میلیارد دلار
مدیر عامل فیسبوک ، زوکربرگ جوانترین میلیاردر جهان است ، وی زمانی که در دانشگاه مشغول تحصیل بود به دنبال ایجاد اپلیکیشن موفق قبلی خود به نام Facemash ، در سال ۲۰۰۴ در اتاق خوابگاه خود در دانشگاه هاروارد فیس بوک را اختراع کرد .
هم اکنون فیس بوک ماهانه بیش از ۲.۴ میلیارد کاربر فعال دارد و سقف بازار آن تقریباً در سال ۲۰۱۹ حدود ۵۶۱ میلیارد دلار بوده است. زاکربرگ از ثروت و نفوذ خود در برخی از اعمال خیرخواهانه استفاده کرده و بخش عظیمی از ثروت خود را وقف پروژه های تحقیقاتی خود کرده است .

 

۴. وارن بافت

 

ثروتمندترین مردان جهان
بهترین سرمایه گذار قرن بیستم
ثروت : ۷۲.۶ میلیارد دلار
وارن بافت یک فرد آمریکاییست که ثروت خود را از سرمایه گذاری کردن به دست آورده است و در واقع نبوغ او ، کشف بهترین جا برای سرمایه گذاری است . او جزء موفق ترین سرمایه گزاران جهان شناخته می شود و بسیاری از تاجران جهان او را الگوی خود قرار می دهند . او به غیر از سرمایه گذاری در حال حاضر به نام موسس شرکت های تجاری هم شناخته می‌شود .

پیشنهاد مطالعه:
5 کاربرد نرم افزارهای مایکروسافت برای تحلیل‌گران داده

او برای اولین بار در سال ۱۹۶۲ سهام خود را در یک شرکت نساجی به نام Berkshire Hathaway خریداری کرد و تا سال ۱۹۶۵ به عضویت اکثریت درآمد.
وارن بافت بیشتر به دنبال سرمایه گذاری در شرکت های کم ارزش می‌گردد .
او بخش اعظم ثروت خود را به امور خیریه می‌دهد و گفته است که قصد ندارد ثروت خود را به فرزندان خود واگذار کند.

 

۳. برنارد آرنولت

 

ثروتمندترین مردان جهان
صاحب برند LVMH (لوئیس ووئیتون)
ثروت : ۷۹.۷ میلیارد۸ دلار
برنارد آرنو بازرگان، کارآفرین، سرمایه‌دار و کلکسیونر آثار هنری فرانسوی است و رئیس و مدیرعامل شرکت LVMH ، بزرگترین شرکت کالاهای لوکس در جهان است. این شرکت صاحب برخی از بزرگترین برند های روی زمین از جمله لوئیز ووئیتون ، هنسی ، بلغاری ، مارک جیکوبز ، دیور ، سپورا و بسیاری دیگر است.
برنارد پس از فارغ‌التحصیلی در سال ۱۹۷۱ به عنوان یک مهندس عمران، به شرکت ساختمان‌سازی و املاک پدری پیوست و در سال ۱۹۷۶ پدرش را قانع کرد، که با بخش تولیدی شرکت به مبلغ ۴۰ میلیون فرانک، تسویه حساب کرده و تمرکز شرکت را، به معاملات املاک معطوف نماید.
او در سال ۱۹۸۹ با مبلغ ۱.۸ میلیارد دلار توانست ۲۴٪ از سهام شرکت LVMH را خریداری کند و ازاین طریق کنترل این شرکت را به دست بگیرد و به عنوان رئیس هیئت مدیره‌ی این شرکت انتخاب شود.
وی در سرمایه گذاری های گسترده‌ای شرکت کرده است که از جمله‌ی آن ها می‌توان به سرمایه گذاری در فناوری و شرکت های قایق های بادبانی اشاره کرد .

 

۲. بیل گیتس

 

ثروتمندترین مردان جهان

بنیانگذار مایکروسافت
Microsoft Corp (MSFT)
ثروت : ۹۹.۹ میلیارد دلار
همه‌ی ما بیل گیتس ثروتمندترین مرد جهان در چندین سال پیاپی را میشناسیم و او نیاز به معرفی ندارد اما به دلیل پیشرفت های چشمگیر و عجیب شرکت آمازون و مالک آن ، هم اکنون بیل گیتس جایگاه دوم این رتبه بندی را در اختیار دارد .
ثروت بنیانگذار مایکروسافت از سال ۲۰۰۹ تاکنون بیش از دو برابر شده است .
از طریق بنیاد بیل و ملیندا گیتس ، او میلیارد ها دلار را نیز برای مبارزه با فلج اطفال و مالاریا هزینه کرده است. علاوه بر این ، وی در سال ۲۰۱۴ تعهد کرد که ۵۰ میلیون دلار به مبارزه با ابولا کمک کند .
با اینکه او سمت مدیر عاملی شرکت مایکروسافت را واگذار کرده است اما همچنان در حال افزایش ثروت خود است .

پیشنهاد مطالعه:
5 تبلت آموزشی و سرگرم کننده برای کودکان

 

۱. جف بزوس

 

ثروتمندترین مردان جهان

موسس آمازون (AMZON)
ثروت : ۱۰۷.۳ میلیارد دلار
جف بزوس بنیان گزار شرکت آمازون در سال گذشته حدود ۴۰ میلیارد دلار به ثروت خود اضافه کرد که باعث شد به ثروتمند ترین فرد جهان تبدیل شود . بزوس همسر خود را به نام مک کنیز طلاق داد و ۴ درصد از سهام شرکت آمازون را به او واگذار کرد که باعث شد همسر او هم ، جزو ۲۵ فرد ثروتمند جهان قرار بگیرد .
جف بزوس در ابتدا ایده‌ی کتابفروشی آنلاین را به رئیس سابق خود دیوید شاو ارائه کرده بود ، که رئیس او علاقه ای به آن نشان نداد .
اگرچه در ابتدا Amazon.com اقدام به فروش کتاب کرده است ، اما از آن زمان به یک فروشگاه برای عرضه‌ی شیر مرغ تا جون آدمیزاد تبدیل شده است و هم اکنون مهمترین و بزرگترین شرکت خرده فروش جهان است.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است