با ما ارتباط برقرار کن

تاریخ و جغرافیا

۵ قدرت اول نظامی جهان

منتشر شده

روی

5 قدرت اول نظامی جهان

جبهه های نبرد به طور مداوم در حال تغییر تحول هستند و کشورهای پیشرو در سراسر جهان می توانند هر ساله صدها میلیارد دلار به نیروهای مسلح خود تزریق کنند تا با پیشرفته ترین آموزش ها ، فناوری ها و سلاح ها را خود را تجهیز کنند .

قدرتمندترین نیروهای نظامی حال حاضر جهان که براساس سنجه های گوناگونی اعم از قدرت های نظامی و مالی گرفته تا توانایی های لجستیک جغرافیایی و محیطی سنجیده شده‌اند و رتبه‌ی یک تا پنج این رتبه بندی جهانی را از آن خود کرده‌اند را در ادامه می‌بینید.

البته به این نکته زیر توجه بفرمایید که این رتبه بندی توسط سایت‌های معتبر جهانی انجام شده است که در این رتبه بندی ایران در رتبه‌ی چهاردهم قرار دارد و تشخیص اینکه آیا رتبه‌ی داده شده به ایران درست است و یا تحت تاثیر عوامل سیاسی است یا خیر به عهده خودتان!!

قدرت نظامی پنجم: ژاپن

این کشور آسیایی با داشتن تعداد ۲۴۷ هزار و ۱۶۰ نفر نظامی فعال ، تنها کسری از جمعیت نظامی کشور همسایه خود یعنی کره شمالی در اختیار دارد ، اما تکنولوژی سلاح های پیشرفته‌ی ژاپن باعث فاصله‌ی چشمگیر قدرت نظامی این کشور از همسایه‌ی خود شده است.

ژاپن دارای ۱۵۲ فروند هواپیمای مأموریت ویژه – بیش از هر کشوری در جهان به غیر از ایالات متحده – و یک ناوگان نیروی دریایی نیرومند است که شامل ۴۰ ناوشکن است.

همچنین دارای ۳،۱۳۰ دستگاه زرهی ، هزار و ۴۰۰ تانک و ۱۱۹ فروند بالگرد حمله است.
پیش بینی می شود ژاپن در سال ۲۰۲۰ برای ارتش خود ۴۹ میلیارد دلار هزینه کند.

قدرت نظامی چهارم: هند

هند ، که درگیر درگیری طولانی مدت با پاکستان در نزدیکی منطقه کشمیر بوده است ، حدود ۱،۴۴۴،۰۰۰ نفر نیروی نظامی به طور فعال در نیروهای مسلح خود مشغول خدمت دارد .

پیشنهاد مطالعه:
5 جت جنگی که خواب را از چشم دشمن می‌گیرند!

این کشور در حال توسعه دارای تعداد ۴،۲۹۲ تانک ، ۴،۰۶۰ توپخانه های کشیده شده و ۵۳۸ هواپیماهای جنگنده در میان دیگر کشور جهان است.

پیش بینی می شود هند امسال ۶۱ میلیارد دلار برای ارتش خود هزینه کند .

قدرت نظامی هند

قدرت نظامی سوم: چین

چین ، دومین کشور قدرتمند آسیا و یک رقیب رو به رشد ایالات متحده ، در رتبه سوم این لیست قرار دارد.

این ابر قدرت پرجمعیت ، تعداد ۲،۱۸۳،۰۰۰ نفر نظامی فعال را در نیروی های نظامی خود به خدمت دارد که این امر باعث شده که بزرگترین ارتش جهان را در اختیار داشته باشد.

چین در سالهای اخیر در حالی که مشغول مشاجرات ارضی در دریای جنوبی چین ، در حال ساخت نیروی دریایی خود بوده است ، در حال حاضر ۷۴ زیر دریایی ، ۵۲ ناوچه و ۳۶ ناوشکن دارند.

در نیروهای زمینی ، چین ۳۳،۰۰۰ دستگاه ماشین زره پوش و ۳،۵۰۰ تانک دارد. نیروی هوایی آنها ۱،۲۳۲ هواپیمای جنگنده و ۲۸۱ فروند بالگرد حمله را جمع آوری کرده است.

پیش بینی می شود چین در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۳۷ میلیارد دلار برای نیروهای مسلح خود هزینه کند.

قدرت نظامی چین

قدرت نظامی دوم: روسیه

روسیه ، که ارتش آن در سالهای اخیر در سوریه و اوکراین درگیر شده است ، با ۱۲،۹۵۰ عدد تانک بیشترین تعداد تانک های جهان را در اختیار دارد که معادل با بیش از دو برابر تانک های آمریکا است .

پیشنهاد مطالعه:
5 جت جنگی که خواب را از چشم دشمن می‌گیرند!

این کشور ابر قدرت دارای ۱،۰۱۳،۶۲۸ نیروی نظامی فعال ، در زمین ، ۲۷.۰۳۸ دستگاه زرهی ، ۶،۰۸۳ دستگاه توپخانه محرک و ۳،۸۶۰ پروژکتور موشکی دارد.

در آسمان ، نیروی هوایی روسیه دارای ۸۷۳ فروند جنگنده و ۵۳۱ فروند بالگرد حمله است.
در آب ، آنها ۶۲ زیردریایی و ۴۸ کشتی جنگی دارند.

پیش بینی می شود روسیه امسال ۴۸ میلیارد دلار برای ارتش خود هزینه کند.

قدرت نظامی روسیه

قدرت نظامی اول: آمریکا

بیشترین واحد های هوایی جهان در اختیار آمریکا است و این کشور صلح ستیز دارای ۲،۰۸۵ جنگنده ، ۹۶۷ فروند بالگرد حمله ، ۹۴۵ دستگاه حمل و نقل و خدمات رسانی و ۷۴۲ هواپیمای مأموریت ویژه است.

آمریکا همچنین دارای ۱،۴۰۰،۰۰۰ نیروی نظامی ، ۳۹،۲۵۳ وسیله نقلیه زرهی ، ۹۱ ناوشکن نیروی دریایی و ۲۰ فروند هواپیمای حامل است .

واشنگتن ۷۵۰ میلیارد دلار به بودجه نظامی ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ اختصاص داده است.

قدرت نظامی آمریکا

ایران در این لیست کشور چهاردهم جهان محسوب می‌شود .

در رتبه های بعدی این رتبه بندی تا رتبه بیستم به ترتیب کشور های فرانسه ، کره جنوبی ، انگلیس ، ترکیه ، آلمان ، ایتالیا ، مصر ، برزیل ، ایران ، پاکستان ، اندونزی ، اسرائیل ، کره شمالی ، استرالیا و اسپانیا قرار دارند .

در قسمت نظرات میتونیم بیشتر با هم صحبت کنیم پس حتما نظرات خودتونو با ما در میان بذارید.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است