با ما ارتباط برقرار کن

تاریخ و جغرافیا

۵ مکان از عجایب جهان امروز که باید ببینید (۲۰۱۸)

منتشر شده

روی

درباره عجایب جهان و شگفتی های آن باید گفت که در جهان مکان های بسیار زیادی از دوران کهن وجود دارد که کشف آنها باعث تعجب و شگفتی در جهان هستی شده اند.

در دوران کهن انسان های باستانی کارهای بزرگ و عجیبی در جهان انجام داده اند. امروزه با استفاده از تکنولوژی های جدید انسان ها چیزهای جدیدی مانند اینترنت و تلفن های هوشمند را اختراع کردند و جهان را تغییر دادند.

با این حال نگاهی به برخی از آثار هنری باشکوه باستانی در جهان هستی می اندازیم که جزو شگفت انگیزترین مکان های مشهود در جهان می باشند.

در لیست زیر ۵ مورد از عجایب دنیا ارائه شده است که جزو میراث جهانی قرار دارند.

۵- شهر ماچو پیکو (Machu Picchu) در پرو

ماچو پیکو، در زمان Incan از گرانیت های درخشان ساخته شده است که بین دو قله ی بلند کوه قرار دارد. محققان باستان شناسی بر این باورند که این مکان جزو میراث های باارزش جهانی می باشد.

 

شهر ماچو پیکو (Machu Picchu) در پرو

 

طبق داستان ها و رویاتی که گفته شده است این مکان زیبا و عجیب در اوج امپراطوری اینک (Incan) اواسط دهه ۱۴۰۰ ساخته شد. گفته شده است که این ساختمان پس از ۱۰۰ سال از ساخت آن توسط خود اینکاها رها شد و جزو مکان های ناشناخته بود.

این مکان در سال ۱۹۱۱ توسط باستان شناسی به نام Hiram Bingham کشف شد که تنها توسط قطار، هلی کوپتر و پیاده روی قابل دسترسی است. به همین خاطر بیشتر بازدیدکنندگان با استفاده از قطار از نزدیکی کوسکو دیدن می کنند.

سفر به کوه های آند در پرو و رفتن به شهر زیبای ماچو پیکو شما را در طبیعت زیبا، فرهنگی و معنوی و زیستن در ارتفاعات و زمین های متنوع به چالش می کشد. با دیدن موقعیت ها و جاهای مختلف Incan از عظمت محیط اطراف خود الهام بگیرید. سفری اسرارآمیز و عرفانی که منجر به اکتشافات جدیدی می شود.

 

عجایب هفتگانه جهان

 

این شهر زیبا در اتفاع هشت هزار فوتی بالاتر از سطح دریا قرار دارد. شهر باستانی ماچو پیکو در Peru به عنوان “شهر گمشده اینکاها” شناخته شده است. یونسکو در سال ۱۹۸۳ ماچو پیکو را یکی از مکان های جذاب میراث جهانی معرفی کرد.

۴- تاج محل در Agra (هندوستان)

این مکان توسط امپراطور مقدس به نام “شاه جهان” برای همسرش ساخته شد. شاه جهان یک حاکم معروف مغول بود که تصمیم گرفت برای همسرش مکان زیبا و خاطره انگیزی را ایجاد کند. یادبودی که حتی امروز هم در آنجا زندگی می کند.

 

تاج محل در هندوستان

 

این ساختمان زیبا در تاج محل بین سال ۱۶۳۲ و ۱۶۴۸ ساخته شده است. ساختار سنگ مرمر سفید آن به عنوان نمونه ای کامل از هنر اسلامی در هند شناخته شده است. در طول روز به هنگام طلوع خورشید و غروب آفتاب سنگ های مرمر بیرونی خودنمایی می کنند و جلوه ای زیبایی را نشان می دهد.

از سبک های معماری فارسی، اسلامی، ترکی و هندی برای ساخت آن استفاده شده است. تاج محل باغ های وسیع و زیبا، تخت گل ها و استخر بازتاب دهنده بزرگی را شامل می شود که در کنار رودخانه یامونا قرار گرفته است

پیشنهاد مطالعه:
5 هتل عجیب جهان که شما را به تجربه ای تکرارنشدنی دعوت می کنند!

قرن ها آمده اند و رفته اند در حالی که این ساختمان باشکوه هنوز هم پربرجاست و مورد احترام جهان قرار دارد. دوستداران معماری سبک اسلامی تاج محل را مورد تحسین قرار داده اند و برای آن احترام زیادی قائل هستند. به همین خاطر این مکان به نام مشهو «جواهر هنر مسلمان در هند» نامگذاری شده است.

 

عجایب جدید جهان

 

ساخت معماری زیبا و منحصر به فرد تاج محل آن را یکی از برجسته ترین سازه ها در تاریخ جهان قرار داده است. علی رغم این موارد، نقش مهمی را به عنوان نمادی از تاریخ غنی هندوستان ایفا می کند. این مکان همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده و هر ساله بیش از سه میلیون گردشگر را به سوی خود جذب می کند. محبوبیت آن در سال ۲۰۰۷ اوج گرفت که جزو ده شگفتی جهان از طریق یونسکو اعلام شد.

۳- مجسمه حضرت مسیح (Rio de Janeiro) در برزیل

مجسمه حضرت مسیح هنر دکو به سبک برزیل است که جزو مجسمه های معروف جهان قرار دارد. این مجسمه در سال ۱۹۳۱ بر روی کوه Corcovado به عنوان دولت الهام بخش از برکت ابدی شناخته شده است.

 

تندیس مسیح از عجایب جهان

 

این مجسمه از بتن مستحکم و سنگین ۱۳۰ پا توسط Heitor da Silva Costa طراحی شده و برای ساخت آن حدود ۲۵۰،۰۰۰ دلار هزینه شده است – بیشتر پول از طریق کمک های مالی افزایش یافته است. مجسمه حضرت مسیح به عنوان شمایل و تندیس شناخته شده برای ریو و برزیل تبدیل شده است.

آیا می دانستید که این در واقع بزرگترین مجسمه هنری دکو است که زیر خورشید و ماه وجود دارد؟ دکو همچنین پنجمین مجسمه عیسی مسیح را در سراسر جهان می سازد. این مجسمه برای جامعه مسیحی اهمیت زیادی دارد که به عنوان نمایندگی از دین مسیحیت در سراسر جهان قرار دارد.

 

مجسمه حضرت مسیح در برزیل

 

برخی از مسیحیان در سراسر جهان از وجود آن باخبر نیستند، اما این واقعیت را تغییر نمیدهد و مجسمه Cristo Redentor به عنوان نمادی از مسیحیان در جهان می باشد. علاوه بر اینکه نشانه ای از حضرت مسیح است به عنوان یک نماد فرهنگی در برزیل می باشد.

مجسمه توانست در فهرست هفت عجایب جهان ظاهر شود. مورخان به ما می گویند که این مجسمه با شکوه و باور نکردنی بزرگ بین سالهای ۱۹۲۲ و ۱۹۳۱ ساخته شده است. همچنین برای بازسازی و تقویت قوی آن از سنگ صابون و بتن استفاده کرده اند.

۲- شهر باستانی پترا (Jordan)

میراث جهانی در سال ۱۹۸۵، شهر پترا را به عنوان پایتخت امپراتوری پادشاه Nabataean اعلام کرد. که پادشاه آن به طور عمده در ۹ سال قبل از میلاد در آن حضور داشته است.

 

شهر باستانی پترا (Jordan)

 

انسان های باستانی این تمدن به عنوان کارشناسان اولیه در مدیریت تکنولوژی آب، ساخت تونل های پیچیده و اتاق های آب کمک کردند که منجر به ایجاد شبه اقیانوس شدند. تعدادی از سازه های باور نکردنی که به سنگ رسیده اند، یک آمفی تئاتر ۴،۰۰۰ متر و صومعه الدیر نیز به این مکان کمک کرده است که شهرت خود را بدست آورد.

پیشنهاد مطالعه:
5 بازیکنی که نباید بازی های جام جهانی آن ها را از دست بدهید

این شهر معماری Jordan بسیار مشهور است نه تنها برای معماری منحصر به فردش که شامل کاهش سنگ، بلکه همچنین برای سیستم های کانال آب آن است.

این شهر باستان شناسی نیز به نام “شهر رز”، به دلیل رنگ هایی که به هنگام حکاکی استفاده می شده، نامگذاری شده است.

 

شهر پترا از عجایب هفتگانه جهان

 

این یکی از قدیمی ترین مکانهای شگفت انگیز معماری است که در سال ۳۱۲ قبل از میلاد به ثبت رسیده است. زمانی که آن ساخته شد به عنوان پایتخت شهر بود که تا آن زمان به عنوان ناباتایان عرب نامگذاری شده بود. همچنین به عنوان نماد اردن در جهان می شناسند.

پترا نیز در لیست هفت عجایب جهان در سال ۲۰۰۰ و هفت سال نامگذاری شده است. پیشنهاد می کنیم قبل از پیوستن به دنیای ارواح آن را ببینید.

۱- دیوار بزرگ چین از عجایب جهان

دیوار بزرگ چین در واقع یک سلسله دیوارهای متعدد است که تقریبا ۴۰۰۰ مایل فاصله دارد و این ساختار طولانی ترین سازه انسان است. این مکان شگفت انگیز توسط اولین امپراتور چین برای محافظت از مرزهای امپراتوری و متحد کردن تمام چین از حمله مغولان ساخته شده بود.

 

دیوار بزرگ چین از عجایب جهان

 

این دیوار بزرگ بر فراز کوه های Gobi قرار دارد. در طول مسیر بیش از ۳۰۰۰ کیلومتر از گذر Shanhaiguan در ساحل شرقی به پاس Jiayuguan قرار دارد.

Qin Shihuang، تا به حال یک نیروی کار تا یک میلیون نفر، دیوارهای موجود در گذشته را از پادشاهی های کوچکتر پیوند داده و بخش های جدیدی را ایجاد می کند تا از مهاجمان شمالی به وسیلۀ قدرتی از قلعه باستانی جلوگیری شود.

دیوار چین در دنیا بسیار مشهور است که به عنوان یکی از بزرگترین هفت عجایب جهان تایید شده است. دیوار در قرن هفتم قبل از میلاد ساخته شد، اما چون چینی ها باید خود را از حملات خود محافظت کنند. دیوار تحت یک سری تغییرات و استحکامات قرار گرفت. این یک سال است که تعداد گردشگران باور نکردنی را جذب می کند و توصیه می کنم یکی از آن گردشگران باشد.

 

رازهای دیوار چین

 

دیوار بزرگ چین هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را به سوی خود جذب می کند و توصیه می کنیم که شما هم از این مکان زیبا و جذاب دیدن نمایید.

در بسیاری از کشورها مکان های بسیار زیبا و عجیبی وجود دارد که با دیدن آنها متعجب خواهید شد. عجایب هفتگانه جدید جهان طبق خبرگزاری فرانسه از طریق رای گیری توسط بنیاد سوئیسی برگزار شد. در این رای گیری نزدیک به ۱۰۰ میلیون نفر از طریق اینترنت و تلفن های خود مشارکت داشتند. این رای گیری بسیار چالش برانگیز بود زیرا هر فردی می توانست به مکان مورد نظر خود هر اندازه که مایل بود رای دهد.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است