با ما ارتباط برقرار کن

تاریخ و جغرافیا

۵ پل حیرت‌انگیز و شاهکار مهندسی جهان

منتشر شده

روی

5 تا از بزرگترین و معروف‌ترین پل‌های جهان

معروف‌ترین پل‌های جهان ممکن است طولانی‌ترین پل‌ها یا مرتفع‌ترین آنها نباشند، امروزه پل‌ های معروف زیادی در جهان هستند. در اینجا با ۵ پل از معروف‌ترین آن‌ها در جهان آشنا می‌شویم:

۵- پل فلورانس (Ponte Vecchio)

پل فلورانس (Ponte Vecchio)

“پل قدیمی” یک پل قوسی سنگی متعلق به قرون وسطا است که معروف به داشتن فروشگاه‌هایی است که در کنار آن ساخته شده است، این تنها پل فلورانس است که در جنگ جهانی دوم آسیب ندیده است.

در گذشته، مغازه‌ها متعلق به قصاب‌های شهر بودند، اما امروزه این مغازه‌ها بیشتر به فروشندگان سوغات و همچنین نمایندگی های هنری و جواهرات وابسته هستند. بدون شک این پل یکی از معروف ترین جاذبه های فلورانس است.

۴- پل بروکلین (Brooklyn)

پل بروکلین (Brooklyn)

پل بروکلین که در سال ۱۸۸۳ ساخته شده است، یکی از قدیمی ترین پل های معلق در آمریکاست که منهتن و بروکلین را با عبور از طریق رودخانه‌ی شرقی به هم متصل می کند.

بخش اصلی این پل به طول  ۱۵۹۵.۵ فوت (۴۸۶.۳ متر) است که از زمان افتتاح آن تا سال ۱۹۰۳ طولانی‌ترین پل معلق در جهان به شمار می‌آمد. این پل از زمان افتتاح آن یکی از نمادهای نیویورک است و هنوز نیز یکی از مهمترین جاذبه های شهر به حساب می‌آید.

پیشنهاد مطالعه:
5 کشور زیبا و تماشایی جهان برای رفتن به سفر

در تمام طول روز شما می توانید گردشگرانی را از ۵،۹۸۹ فوت (۱۸۲۵ متر)  طول پل را به صورت پیاده طی می کنند و در حال عکس گرفتن از این پل زیبا با منظره‌ای از منهتن هستند، ببینید.

۳- پل بندر سیدنی (Sydney Harbour)

پل قوسی از جنس فولاد در بندر سیدنی قرار دارد. این پل شامل مسیر عبور وسایل نقلیه، راه آهن، دوچرخه و هم چنین مسیر عبور عابر پیاده می باشد و ساحل شمالی و منطقه تجاری مرکز شهر را به هم متصل می کند.

منظره زیبای پل با بندر و خانه اپرای سیدنی چشم انداز آشنا و شگفت انگیز شهر را تشکیل می دهد. این پل نماد استرالیا و شهر سیدنی به شمار می‌آید. پل سیدنی به دلیل نوع طراحی و معماری قوسی آن با نام محلی “Coathanger” به معنای جالباسی نامگذاری شده است.

۲- پل برج لندن (Tower Bridge)

پل برج لندن (Tower Bridge)

این نماد لندن که از ۱۸۸۶ تا ۱۸۹۴ ساخته شده است، یک پل ترکیبی از پل‌های لنگری و پل معلق است که بر روی رودخانه تایمز است.

پیشنهاد مطالعه:
5 شهر توریستی شمال با جاذبه های طبیعی و بکر

این پل در نزدیکی برج معروف لندن قرار گرفته است و به همین دلیل همنام با این برج است. هم این پل و هم قلعه در کنار آن از مجموعه پربازدیدترین آثار تاریخی نه تنها در لندن یا انگلستان بلکه در اروپا و حتی جهان به شمار می‌آیند.

۱- پل گلدن گیت (Golden Gate)

پل گلدن گیت (Golden Gate)

این پل نماد مشهور سواحل غربی ایالات متحده امریکا و از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری سانفرانسیسکو است. طول این پل۱،۲۸۰ متر (۴،۱۹۹ فوت) است و در میان طولانی‌ترین پل‌های جهان در جایگاه یازدهم قرار دارد.

پل گلدن گیت در سانفرانسیسکو واقع شده و شاید معروف ترین جاذبه شهر است. با توجه به خلیج اطراف آن، واقعا یک منظره تماشایی به حساب می‌آید. جایگاه یازدهم ممکن است خیلی قابل توجه به نظر نرسد، اما اگر بدانیم که این پل در سال ۱۹۳۷ افتتاح شد و ۱۰ پل دیگر ظرف ۱۰-۲۰ سال گذشته افتتاح شده‌اند کاملا به خاص بودن این پل پی می بریم.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است