با ما ارتباط برقرار کن

علم و تکنولوژی

۵ حشره مرگبار و خطرناک در جهان

منتشر شده

روی

حشرات خطرناک در جهان

حشرات در اکوسیستم جهان هستی نقش مهمی را بازی می‌کنند. همان طور که می دانید حشرات موجودات بی آزار و بسیار کوچکی هستند، اما برخی از آن‌ها می‌توانند بسیار خطرناک و به شدت آسیب زننده باشند.

بعضی از حشرات دنیا نیش بسیار مشکل آفرین، دردناک و حتی کشنده دارند. در ادامه ۵ تا از سمی‌ترین و خطرناک‌ترین حشرات را به شما معرفی می‌کنیم.

۵- پشه‌ تسه تسه (Tsetse Flies)

 

پشه‌ تسه تسه

 

پشه‌های تسه تسه بسیار بزرگ هم مانند پشه های دیگر خون را می مکند که بیشتر در آفریقا یافت می‌شوند. این حشرات به شدت خطرناک اند زیرا عمدتا از خون مهره داران تغذیه می‌کنند. به همین دلیل آن‌ها بیماری تریپانوزوما را از طریق نیش‌شان، انسان به انسان منتقل می‌کنند.

علائم این بیماری در مراحل اولیه به شکل بیماری خواب با تب، سردرد و درد عضلانی است که اگر درمان نشود می‌تواند کشنده باشد. تخمین زده شده است که سالانه حدود نیم میلیون نفر جان‌شان را بر اثر نیش این حشرات در آفریقا از دست می‌دهند.

۴- زنبور سرخ غول پیکر ژاپنی

 

زنبور سرخ غول پیکر ژاپنی

 

بزرگترین گونه زنبور سرخ در دنیا زنبور سرخ غول‌آسای آسیایی است. این زنبور‌های غول پیکر مهاجم و شجاع معمولا در بین درخت‌ها و درختچه‌های کوه های ژاپن یافت می شوند. زنبورهای سرخ غول‌آسای ژاپنی بسیار پرخاشگر و نترس هستند. طول این زنبور‌ها می‌تواند به ۲ اینچ نیز برسد.

پیشنهاد مطالعه:
5 ربات عجیب که کارهای خلاقانه انجام می دهند!

سم این زنبورهای خطرناک موجب واکنش حساسیتی شده و بافت‌های بدن را در بازه‌ی زمانی کوتاه منحل می‌کند. اما نیش مکرر گروهی از این زنبور‌های خطرناک می‌تواند منجر به مرگ انسان شود.

۳- مگس پاشنه انسان یا هیومن باتفلای

 

حشره کشنده هیومن باتفلای

 

این مگس شبیه زنبور است و معمولا فقط به دام، گوزن و انسان حمله می‌کند. اغلب حشرات خطرناک هیومن باتفلای در آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی یافت می شوند. لارو مگس‌های پاشنه انسان می‌توانند انگل‌هایی کشنده را به انسان‌ها منتقل کنند که باعث زخم‌های دردناکی را در پوست ایجاد کنند.

این حشرات معمولا توسط پشه‌ها و کنه‌ها منتقل می‌شوند. رمانی که حشره‌ای لارو هیومن باتفلای را روی پوست انسان قرار بگیرد، لارو همانجا مانده و پس از چند روز زیر پوست رشد می‌کند. بنابراین اگر سریعا درمان نشود ممکن است موجب عفونتی جدی شود.

۲- ساس‌های بوسه زن

 

حشره خطرناک ساس های بوسه زن

 

ساس‌ها انگل‌هایی بد نام هستند که به طور عمده در آمریکا، آسیا، آفریقا و استرالیا یافت می شوند. به این دلیل ساس های بوسه زن نامیده شده‌اند که هنگام خواب لب‌های انسان را نیش می‌زنند.

پیشنهاد مطالعه:
5 ربات عجیب که کارهای خلاقانه انجام می دهند!

این ساس‌ها سریعا بر روی انسان اثر گذاشته و موجب بثورات پوستی و تورم می‌شود. طبق آماری که وجود دارد این حشرات سالانه منجر به مرگ  ۱۲۰۰۰ نفر می‌شوند.

۱- کنه پا سیاه

 

حشره مرگبار کنه پا سیاه

 

کنه‌ها در واقع انگل‌هایی خارجی هستند که از خون پستانداران، پرندگان و خزندگان تغذیه می‌کنند. این حشرات بیماری‌های متعددی را در انسان ایجاد می‌کنند. رایج‌ترین بیماری، بیماری لایم است که این کنه سالانه هزاران نفر را به آن مبتلا می‌کند.

در ابتدا این بیماری با ثبورات پوستی اطراف ناحیه‌ی گزیدگی آغاز شده و بعد بر روی مفاصل و سیستم قلبی اثر می‌گذارد و هر چند به ندرت اما می‌تواند کشنده باشد.

با خواندن این مطلب شما از کدام گونه حیوانات یا حشرات می ترسید؟ حیوانی مانند پلنگ یا یک حشره؟ شاید حیوانات بزرگ به نظرتان ترسناک تر باشند اما باید به شما بگوییم که این حشرات بسیار خطرناک هستند و ممکن به جان شما آسیب بزنند. خوشحال می شویم نظرات خود را با ما و کاربران سایت top five در میان بگذارید.

منبع فارسی: digiro

منبع خارجی: themysteriousworld

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است