با ما ارتباط برقرار کن

علم و تکنولوژی

۵ ربات عجیب که کارهای خلاقانه انجام می دهند!

منتشر شده

روی

ربات های برتر دنیا

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ربات ها بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و پیشرفت های بسیاری در زمینه ساخت تولید ها انجام شده است. عجیب ترین ربات های جهان را برایتان لیست کرده ایم که معرفی شان کنیم.

ربات ها در آینده وظیفه انجام بسیاری از کارهای بشر را به عهده خواهند گرفت. این تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است و همه روزه شاهد ساخت انواع و اقسام ربات ها با قابلیت ها و ویژگی های جالب هستیم.

با ما همراه باشید و از شگفتی های تکنولوژی لذت ببرید. در این مطلب با جالب ترین و عجیب ترین ربات های دنیا آشنا شوید.

۵- رباتی که کار مانکن را انجام میدهد

این آدم آهنی‌ می تواند لباس های جدیدی را که شما انتخاب می کنید را بپوشد و برایتان امتحان کند. خب باهم ببینیم چطوریه، خرید لباش های جدید واقعا زمان بر و پر زحمت هستند. برای خرید لباس باید به بازار بروید، ساعت ها وقت صرف امتحان کردن لباس های جدید در مغازه های مختلف کنید و فروشنده های سیریش را تحمل کنید و شما را تحت فشار قرار می دهند. البته از طریق اینترنت می تونید خرید کنید، خوب خرید اینترنتی هم مشکلات خودش را دارد و شاید نیاز باشه خرید خود را دوباره برگردانید و محصول سالم و موردنظر خود را تحویل بگیرید.

 

آدم آهنی به جای مانکن لباس

 

خوشبختانه، شرکت استونیان آینده نگر امیدواره با آدم آهنی‌ای که می‌تونه تغییر اندازه بده، تو خرید اینترنتی انقلاب ایجاد کند. این آدم آهنی ها اون لباس هارو براتون امتحان می‌کنند. مشتری‌هایی که از کمپانی‌های شرکت کننده لباس دیدن می‌کنند می‌تونند اندازه‌ها و سایزهارو به طور آنلاین تهیه کنند بعد می‌تونند مثل یه مانکن که لباس درست واسه اون دوخته شده، لباس‌های مختلف رو امتحان کنند.

“مانکن آدم آهنی” لباس بهم می‌یاد «یا» مانکن تمام کننده کار «می‌تونه بدنشو به ۲۰۰۰ نوع مختلف تغییر بده: از آدم‌های استخونی و لاغرمردنی گرفته تا ورزشکارای ژیمناستیک و تا شکم گنده‌ها. وقتی که مشتری‌ها دارند این کارهایی رو که فوری به صورت آنلاین انجام می‌شه رو می‌بینند، همه این عملیات به وسیله یکی از پنج تا ربات به اسم» لباس بهم می‌یاد «به طور طبیعی ارائه شده و لباس‌های مختلف رو امتحان می‌کند.

عکس‌های گرفته شده از این آدم آهنی با همه اندازه‌های مختلف تغییر اندازه داده، به بیننده‌ای که داره این عملیات رو به صورت آنلاین می‌بینه این حس و انتقال می‌ده که انگار این عملیات دارند درست بیرون از اینترنت انجام می‌شوند. در حال حاضر این آدم آهنی ها فقط می‌تونند بدن آقایون رو قالب بندی و مدل گذاری کنند، چون ثابت شده که تخمین و برآورد بالاتنه خانوم‌ها خیلی خیلی مشکل تره. آدم آهنیای مؤنث خیلی زود به صورت آنلاین نمایش داده می‌شوند.

۴- ربات شستشوی موهای شما

این آدم آهنی‌ می تواند موهاتونو بشوره و آب بکشه! به خاطر کثیفی موهاتون روز بدی داشتید؟ حالا می‌توانید به آدمی آهنی خود دستور بدهید که این کار را انجام دهد. شرکت پاناسونیک آدم آهنی موشوری ساخته است که به شما اجازه می‌دهد وقتی موهاتون به آهستگی شامپو زده می شود دراز بکشید. این دستگاه که واسه افراد مسن و بیمارای ژاپنی طراحی شده است، شامل صندلی با پشتی متحرک و لگن کامپیوتریه است. این ماشین تکنولوژی آدم آهنی دستی رو با ۱۶ انگشت جادویی خودکار یکی کرده که موهارو شستشو و آبکشی می‌کند.

پیشنهاد مطالعه:
5 فیلم بر اساس حوادث واقعی که حقیقت را بیان نمی کنند!

 

آدم آهنی‌ شستشوی موهای شما

 

جالبه این ربات اطلاعات مخصوص به هر کدوم از مصرف کننده هارو یادش می ماند، حتی اندازه سر و ماساژ دلخواهی که بهش دستور داده بودید را در ذهنش می ماند. اول یه بازوی متحرک در دستگاه اطلاعات سر شمارو به صورت سه بعدی می‌گیرد تا اندازه و حد مطلوب نیروی کاربردی برای شامپو زدن رو تعیین کند (امیدواریم که این تکنولوژی از هر لحاظ امتحان خودشو پس داده باشه و مطمئن باشه). بعد، ۱۶ تا انگشت آدم آهنی خیلی آروم سرتونو ماساژ می‌دن و بازوی سه موتوره به جلو و عقب حرکت می‌کنه و حسگرهای وارد کننده نیرو از لمس لذت بخشی اطمینان حاصل می‌کنند.

۳- آدم آهنی که مکعب های روبیک را حل می کند

آدم آهنی شماره دو، کیوبیناتور ارئه شده توسط مکاترون، سریع‌ترین و فرزترین ربات حل کننده مکعب‌های روبیک دنیا در ۱۸٫۲ ثانیه است. از این ربات در کتاب نوابغ رکوردهای جهانی به عنوان فرزترین آدم آهنی در حل مکعب‌های روبیک نام برده شده است.

 

آدم آهنی حل مکعب روبیک

 

۲- رباتی که حشرات رو می‌خورد

یک تحول عظیم در علم دستگاه‌های خودکار که به وجود آمد. این ربات در دانشگاه بریستول ساخته شده است، طوری طراحی شده که با خوردن حشرات نیرو می‌گیرد. هر چند وقت یه بار اکوبوت رو با یه خرمگس مرده تغذیه کنید، این ربات حشرات رو در یکی از هشت پیل کوچک سوختی خود هضم می‌کند، که هر کدوم با ماده آبکی فاضلاب پر از باکتری پر شدند.

پیشنهاد مطالعه:
5 بازی خاطره‌انگیز استقلال و پرسپولیس در دهه 90

ماده مرکب شکری استخوان بندی خارجی حشره، خارج شده و توسط باکتری، سوخت و ساز می شود تا تولید انرژی کند، که به الکتریسیته تبدیل می‌شود.

 

آدم آهنی حشرات خوار

 

آیونیس آیروپولوس عضو تیم اکوبوت می‌گوید: نظر من این است که این آدم آهنی می‌تواند جاهایی برود که ما نمی‌رویم یا نمی‌توانیم بریم و اطلاعات رو برمی‌گرداند.

این ربات باید اطلاعات مربوط به دمای هوا را یا اطلاعات مربوط به مواد سمی سنجش گاز رو با خودش بیاورد. برای این دوره به نظر میرسد موفقیت‌های اکوبوت نسبتاً کم هستند. در تست‌های مقاومت، هشت حشره ۱۲ روز در ربات باقی ماندند، ولی تنها هر ۱۴ دقیقه، چند ثانیه حرکت می‌کرد. سازندگان این ربات مطمئن نیستد که چطوری غذاش و جذب خواهد کرد. هنوز WALL- E نیست، و هنوز به طور غیر ارادی خودکار عمل نمی‌کند، ولی این کارها روی این ربات همچنان در حال تست است و انجام می شود.

۱- آدم آهنی‌ که تیر پرتاب می کند

مشخصه که هیچکس فکر نمی‌کرد همون یه ربات که موهاتونو شامپو می‌زد کافی باشد. در حقیقت، یک نفر تصمیم گرفت به ربات ها مهارتی یاد بدهد که هنوز هم در بعضی قبیله‌ها یکی از مراسم و آیین اجازه عبور است: استفاده از تیر و کمان. بعد از اینکه بهش یاد دادند چجوری کمان رو نگه دارد و تیر را پرتاب کند، به خودی خود یاد گرفت که هدف گیری کند و تیرها را به سمت هدف رها کند.

یاد گرفت که با هشت بار امتحان کردن مرکز هدف رو نشونه بگیرد. الگوریتم یادگیری مخصوصاً در مسائلی مثل آموزش تیراندازی که راه حل ساده‌ای داره گسترش پیدا کرد.

 

آدم آهنی تیر پرتاب کن

 

البته ممکن از خود بپرسید: چرا باید یه آدم آهنی را با تیر و کمان به وحشت بندازیم؟ «به این سؤال اینجوری جواب داده شده است که شما باید شکارچی و اولین‌نژاد رو ببینیند تا متوجه شوید یه ربات شکارچی پنهان در پشت بیشه‌ها با استفاده ماهرانه از کمان و چاقو چقدر می‌تواند مؤثر و مفید باشد.

خوب نظر شما درمورد آدم آهنی یا ربات های انسان نما که می توانند کارهای آدم ها را انجام دهند چیست؟ خوشحال می شویم نظرات خود را با ما و کاربران سایت top 5 در میان بگذارید.

منبع: ajibtarin

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است