با ما ارتباط برقرار کن

علم و تکنولوژی

۵ پرسش علمی بی پاسخ جهان هستی که ذهن ما را به چالش کشیده است…

منتشر شده

روی

5 پرسش علمی بی پاسخ جهان

آیا ما به اندازه کافی در علم و تکنولوژی پیشرفته هستیم؟ در این مقاله می‌خواهیم درباره پنج سوال علمی جهان هستی که علوم مدرن هنوز قادر به پاسخگویی آنها نیستند صحبت کنیم.

برخی از سوالات عمیقی در حوزه علم وجود دارد که ذهن باهوش و آگاه ما نمی‌تواند پاسخگو باشد. اینها پرسش‌های علمی باز و پیجیده‌ای هستند که شامل اسرار اساسی طبیعت می‌باشند.

اگر این رازها باز یا فاش شود، اگر این اسرار بازگو شود نظریه‌های بسیاری را در علم تغییر خواهد داد. این تغییر و تحول به شیوه‌ای است که ما جهان و زندگی را در آن درک می‌کنیم و از این رو بیشترین تاثیر را در جهش تاریخ علمی خواهد داشت. این مقاله به شما ۵ مورد از سوال‌های مهم علمی بدون پاسخ را که ممکن است شما را علاقه مند و متحیر کند ارائه می‌دهد.

۵- جهان هستی از چه چیزی ساخته شده است؟

جهان هستی از چه چیزی ساخته شده

این یک واقعیت یا حقیقت تلخ است که دانشمندان ما نمی‌دانند که ۹۵ درصد جهان هستی ما از چه چیزی ساخته شده است. همان طور که می‌دانید همه چیزهایی که در اطراف‌مان می‌بینیم، از ماده‌ای به نام اتم تشکیل شده است و طبق گزارشات ۵ درصد از جهان را تشکیل می‌دهند. در ۸۰ سال گذشته دانشمندان توانا به این نتیجه رسیدند که باقی مانده یا مابقی جهان هستی از ماده و انرژی تاریک تشکیل شده است.

این نظریه اولین بار در سال ۱۹۳۳ به عنوان چسب نامرئی کشف شد که با استفاده از آنها کهکشان‌ها و کهکشان‌های دیگر را با هم ادغام می‌کند. بعدها در سال ۱۹۹۸ کشف و مشاهده شد که سرعت انبساط جهان را با سرعت فوق العاده‌ای تسریع کرده و شتاب می‌دهد.

۴- زندگی چگونه آغاز شد؟

زندگی چگونه آغاز شد؟

زیست شناسی می‌گوید میلیاردها سال پیش برخی از مواد شیمیایی ساده به هم متصل شدند و برای اولین مولکول ساخته شده کافی بود تا خود را تکثیر کند. ما انسانها به طریقی با تکامل به مولکول‌های زیستی اولیه ارتباط داریم. اما این سوال همچنان باقی می‌ماند که زندگی چگونه به وجود آمد؟ یا مواد اولیه‌ای که در ابتدای زمین وجود دارد چطور بوده است؟ به هر حال، چه چیزی موجب شد تا خود به خود یعنی خودشان، خودشان را به مانند زندگی ترتیب دهند یا منظم کنند یا بچینند؟

پیشنهاد مطالعه:
5 ترند توسعه و طراحی وب در سال 2018

استنلی میلر یک شیمیدان است که نظریه‌ای در این باره مطرح کرد; اما این هنوز کافی نیست تا ما در مورد آنچه اتفاق افتاده بتوان انسانها را متقاعد کرد. نظریه‌های بسیاری وجود دارد اما تقریبا هیچ پاسخی دقیقی به این سوال ارائه نکرده‌اند.

۳- آیا  ما در جهان، تنها هستیم؟

آیا ما در جهان، تنها هستیم؟

شاید نه! ستاره شناسان یا اخترشناسان برای یافتن پاسخ از مکان‌هایی در جهان هستی که آثاری از آب در آنها وجود دارد استفاده می‌کنند. ستاره شناسان در اروپا به مریخ و سیارات نگاهی انداختند که  سالهای نوری زیادی از زمین فاصله دارند و امیدوارند که در آنها آثاری از آب – به عنوان عنصر حیات – پیدا کنند.

برای چند سال یا چند دهه آینده پیش بینی می‌شود در یک زمان هیجان انگیزی شکارچی‌های بیگانه با بیش از ۶۰ میلیارد سیاره در تنها راه شیری ما باشد.

۲- فهم و آگاهی یا همان هوشیاری آگاهی چیست؟

فهم و آگاهی یا همان هوشیاری آگاهی چیست؟

دانشمندان هنوز نمی دانند که آیا فهم و آگاهی با مناطق مختلف در مغز شبکه‌ای برای جمع آوری بوده و یا یک بخش خاص از مغز است. جوامع علمی فکر می‌کنند که اگر آنها بتوانند پاسخ این پرسش را بدانند، به آنها کمک خواهد کرد که دریابند آگاهی چگونه به وجود می‌آید. با این حال سخت‌ترین سوال این است که چرا باید چیزی از روی آگاهی باشد؟؟؟

پیشنهاد مطالعه:
5 اختراع برتری که زنان در جهان ثبت کرده اند!

پیشنهاد خوب این است که با ادغام و پردازش اطلاعات و واکنش به اطلاعات ارائه شده توسط ورودی‌های حسی، آگاهی‌مان به ما در بین واقعیت و آنچه نیست کمک می‌کند که بر اساس این اطلاعات پردازش شده‌ای، که به ما توانایی انطباق با زنده ماندن را می‌دهد تمایز قائل شویم.

۱- آیا جهان‌های دیگری نیز وجود دارد؟

آیا جهان های دیگری نیز وجود دارد؟

پاسخ اولیه‌ این می‌تواند باشد: بسیار بعید است! از آنجا که با تغییر برخی مسائل زیست محیطی، زندگی در زمین می تواند با چالش مواجه شود باید این واقعیت را گفت که ۶۰ میلیارد سیاره وجود دارد و هر کدام از آنها در محیط منحصر به فرد خود هستند که ممکن است راهکاری برای این چالشها در آینده باشد.

ممکن است در برخی از سیارات مکانی وجود داشته باشد که به طور مطلوب برای زندگی مفید باشند. این ایده احماقانه‌ای است، اما کیهان شناسی و فیزیک کوانتومی شواهدی را نشان می‌دهند که به وجود جهان های موازی اشاره می کند.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است