با ما ارتباط برقرار کن

تفریح و سرگرمی

۲۵ جهش تعجب آور حیوانات در زندگی واقعی

منتشر شده

روی

۲۵ جهش حیرت انگیز حیوانات در زندگی واقعی! هر از چند گاهی یک جهش یافته در دنیای حیوانات متولد می شود. برخی از این جهش ها به طور طبیعی اتفاق می افتند، در حالی که برخی دیگر ممکن است بدست انسان ها بوجود بیاید تا به هدف بزرگ تری برسند.
صرفنظر از علت، حیوانات دارای جهش ژنتیکی شگفت های جالبی از طبیعت هستند، و قطعاً سزاوار توجه ما هستند. برای نشان دادن برخی از قابل توجه ترین حیوانات جهش یافته، ما این لیست را با ۲۵ جهش جالب از حیوانات درزندگی واقعی را جمع آوری کردیم.
توجه: همه حیوانات جهش یافته در این پست به طور طبیعی اتفاق افتاده اند، بیشتر آنها احتمالاً به دلیل افزایش آلودگی محیط زیست، که این نشانه غم انگیز دیگری است که چقدر چشمگیرانه سلامت کره زمین بدتر می شود.

۲۵: بز هشت پا
این بز با هشت پا و هر دو بخش تولید مثل نر و ماده در سال ۲۰۱۴ در مزرعه ای در کرواسی متولد شد. دامپزشکان معتقدند که دلیل پاهای اضافی و اندام جنسی حیوان یک خواهر و برادر توسعه نیافته است.

۲۴: گربه با یک چشم
بچه گربه یک بنگالی بدون چشم که به سایکلد سایکلاکس معروف است، در سال ۲۰۱۲ در اتاق عمل یک دامپزشک متولد شد. متاسفانه ، بچه گربه کوچک خیلی زود پس از ورود به دنیا درگذشت. یک بچه گربه دیگر به نام سای (تصویر) نیز در سال ۲۰۰۶ در یک روز درگذشت.

۲۳: مار با یک پا
یک مار جهش یافته با یک پا پنجه دار در سال ۲۰۰۹ در جنوب غربی چین کشف شد. این مار حدود ۴۰ سانتی متر (۱۶ اینچ) طول و ضخامتی اندازه انگشت کوچک داشت.

۲۲: قورباغه با سه سر
کودکان در یک مهد کودک در وستون سوپر میر، انگلستان، هنگامی که یک قورباغه سه سر و شش پا را در باغ خود پیدا کردند شوکه شدند. یک انگشت اضافی در قورباغه ها بسیار متداول است، اما این نوع جهش قبلاً در آنها مشاهده نشده بود (و از آن زمان تاکنون نیز).

۲۱: گربه با بال
در جنوب چین نه تنها یکی بلکه چندین گربه نر با زائدات بال مانند روی پشت آنها گزارش شد. اگرچه این زائدات کرکی به نظر می رسید، اما در واقع دارای استخوان بودند. کارشناسان دامپزشکی گفتند که “بالها” به کیفیت زندگی گربه ها آسیب نمی رساند.

۲۰: گاو با شش پا
این گاو با دو پا اضافی در پشت خود متولد شد. جهش این حیوان در اثر رادیواکتیویته منتشر شده در هنگام فاجعه چرنوبیل در سال ۱۹۸۶ ایجاد شده است. حتی اکنون، بیش از ۳۰ سال پس از این فاجعه، هنوز هم می توان رادیواکتیویته را در بعضی از حیوانات ساکن در این منطقه یافت.

۱۹: خوک با دو سر
یک کشاورز چینی با دیدن خوچ دو سری که در آوریل سال ۲۰۱۳ در مزرعه اش متولد شد شوکه شد. وضعیت داشتن دو سر تحت عنوان پلی سیفالی شناخته شده است.

۱۸: ماهی با دو دهان
یک ماهی با دو دهان در سال ۲۰۱۵ در دریاچه بُنی در استرالیا جنوبی گرفته شد. مردی که ماهی را گرفت، گفت که دهان فوقانی به طور عادی عمل می کند در حالی که دهان پایین به طور دائم باز است.

۱۷: سگ دو عضله
وندی ویپِت (نژادی از سگ) به دلیل یک اختلال ژنتیکی نادر، دو برابر ماهیچه و وزن نسبت به یک سگ معمولی از نژاد خود را دارد. با این حال، گفته می شود که دانشمندان چینی از نظر ژنتیکی، سگ های دوبرابر حالت عادی عضلانی برای شکار و کاربردهای نظامی ایجاد کرده اند.

۱۶: خوک با صورت میمون
در سال ۲۰۱۶، یک خوک با سر میمون در شهر سیگو دو آویلا در کوبای مرکزی متولد شد. متأسفانه، خوک فقط چهار روز پس از به دنیا آمدن درگذشت. برخی از کارشناسان می گویند آلودگی محیط زیست عامل این جهش نگران کننده بوده است.

۱۵: ماهی با سه چشم
این گربه ماهی سه چشم در سال ۲۰۱۵ توسط یک صیاد ماهی در کانال گوانوس در شهر نیویورک گرفته شد. کانال گوانوس یکی از آلوده ترین آب های ایالات متحده به حساب می آید و احتمالاً آلودگی شدید باعث این جهش شده است.

۱۴: گوسفند با شش پا
نه تنها یکی بلکه دو بره شش پا در یک مزرعه ارگانیک در انگلستان به دنیا آمدند. صاحب مزرعه، سیمون بنت، گفت که هیچ دانشمندی در این رویداد شرکت نکرده است.

۱۳: لاک پشت با دو سر
یک کشاورز پس از تولد یک لاک پشت دو سر در مزرعه خود در استان جیانگشی چین شوکه شده بود. لاک پشت با وجود ظاهر غیر طبیعی اش، توانست آزادانه به حرکت درآید و گفته می شود که هر دو سر دارای وضعیت سالم هستند.

۱۲: خرچنگ زرد
یک خرچنگ زرد بسیار نادر در سال ۲۰۱۶ صید شد و به یک رستوران در شهر نیویورک فروخته شد. این رنگ غیرمعمول ناشی از جهش ژنتیکی است که فقط در خرچنگ ۱ از بین سی میلیون خرچنگ رخ داده است.

۱۱: خوک با آلت تناسلی روی سر آن
این خوک جهش یافته با صورت انسان و زائده ای مانند آلت تناسلی روی پیشانی در چین پیدا شد. اعتقاد بر این است که آلودگی محیط زیست باعث این ناهنجاری وحشتناک شده است.

۱۰: سنجاب بنفش
چندین مورد از سنجاب بنفش در مناطق مختلف جهان گزارش شده است. به عنوان مثال ، یکی از آنها بارها و بارها در مدرسه ای در استبینگتون انگلستان دیده می شد.

۹: گربه با دو چهره
به نام های فرانک و لویی (گاهی اوقات اختصارا آنها را فرانکنلویی می نامند)، این گربه در سال ۱۹۹۹ با دو صورت، سه چشم، دو بینی و یک مغز متولد شد. گربه های دو سر معمولاً خیلی زود پس از تولد می میرند، اما این گربه خاص در سن ۱۵ سالگی درگذشت.

۸: اردک با چهار پا
در نتیجه یک جهش ژنتیکی نادر، اردکی به نام استامپی با چهار پا متولد شد. متأسفانه، پس از گیر افتادن یکی از پاهایش در حصار، او مجبور شد که تمام قسمت این اندام را قطع کند.

۷: قورباغه شیشه ای
دانشمندان آلودگی محیط زیست را دلیل جهش یافتگی چندین قورباغه که در روسیه مرکزی گیر افتادند دانستند. اندامها، اسکلتها و حتی قلب تپنده آنها کاملاً از روی پوستشان قابل مشاهده بود.

۶: کوسه با یک چشم
این جنین ۵۶ سانتی متری (۲۲ اینچ) کوسه آلبینیو تنها با یک چشم، در درون بدن یک کوسه عجیب باردار در خلیج کالیفرنیا، در مکزیک پیدا شد.

۵: خرگوش بدون گوش
این حیوان بدون گوش زودرس در سال ۲۰۱۲ در یک باغ وحش کوچک در لیمباخ-اوبرفرونا در زاکسونی، شرق آلمان به دنیا آمد. متأسفانه، وقتی این خرگوش توسط یک تیم خبری فیلمبرداری می شد، یک فیلمبردار به طور تصادفی با لگد کردن این حیوان ناز را به قتل رساند.

۴: گاو با سه شاخ
یک گاو سه شاخ در سال ۲۰۱۶ در مزرعه ای در مرکز ازبکستان متولد شد. رسانه های محلی گزارش دادند که به نظر نمی رسد شاخ اضافی برای گاو دردسری درست کند.

۳: سگ با دو بینی
این شپرد استرالیایی به نام توبی با دو بینی متولد شد. صاحب او، تهیه کننده موسیقی به نام تاد ری، می گوید که او یک سگ احساساتی و خوشحال است که عاشق بغل کردن و بازی کردن است.

۲: مارمولک با دو سر
این مارمولک عجیب و غریب دو سر در استرالیا کشف شد. هر دو سر عملکردی کاملاً درست داشتند، اما طبق گزارش ها از یکدیگر متنفر بودند. مارمولک بزرگتر به کوچکتری حمله می-کرد.

۱: سگ با دو پا
دانکن بوکسور با یک لگن و پاهای عقب به شدت ناجور متولد شد و هیچ راهی برای اصلاح آنها وجود نداشت. بزرگترین فرصت زندگی خوب برای او قطع عضو بود که در نهایت نتیجه خوبی داشت. با وجود داشتن فقط دو پا ، اکنون دانکن سگ شاد و بازیگوشی است.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است