با ما ارتباط برقرار کن

علم و تکنولوژی

۵ اختراع و نوآوری جالب در سال ۲۰۱۷

منتشر شده

روی

انسانها از ابتدای تاریخ، به دنبال تسهیل و بهبود کیفیت زندگی خود هستند. به همین دلیل، هر ساله، کشفیات و اختراعات بی شماری ظهور می یابند؛ و ما بسیاری از آنها را در زندگی روزمره خود به کار می‌بریم. قطعا در این پیشرفت ها و نوآوری ها سال گذشته استثنا نبوده است، بنابراین ما نگاهی به ۵ نوآوری برتر سال ۲۰۱۷ خواهیم انداخت:

۵. Halo Top

همانطور که در ابتدا ذکر شد، این لیست تنها شامل پیشرفت های تکنولوژیکی نیست، بلکه نوآوری در محصولات زندگی روزمره را نیز شامل می شود.  Halo Top یک بستنی بدون بستنی است با قیمت تقریبا ۵.۹۹ دلار! این بستنی کم شکر و دارای ۳۶۰ کالری در هر کیلو است. با این حال، این محصول محتوای کم کالری خود را با استفاده از استویا – شیرین کننده مصنوعی – همراه با نیشکر و الکل نگهداری می کند. فروش سالیانه آن در سال گذشته حدود ۲.۵۰۰ درصد افزایش یافت و به عنوان یک میان وعده عالی به فروش رسید و حتی یکی از بزرگترین برندهای بستنی در بازار یعنی Häagen-Dazs را از میدان رقابت خارج کرد.

پیشنهاد مطالعه:
۵ طعم خوشمزه و بی نظیر با نوتلا (روز جهانی نوتلا ۵ فوریه)

۴. Nike Pro Hijab

این اختراع نه به خاطر فن آوری آن، بلکه برای ترویج اهمیت تنوع در ورزش و جلوگیری از سوءاستفاده جنسی در این لیست پنجگانه قرار گرفته است. نایک – پر نفوذترین شرکت ورزشی جهان – پرو حجاب را به عنوان محصول آینده خود که از بهار سال ۲۰۱۸ با قیمت تقریبی ۳۵ دلار در دسترس خواهد بود، معرفی کرد.

این یک ابتکار بزرگ برای حمایت از اشتیاق به ورزش ورزشکاران مسلمانی است که انجام تمرینات ورزشی با استفاده از حجاب رایج برای آن‌ها بسیار دشوار است.

Nike Pro با یک پارچه سبک و قابلیت تهویه مناسب ساخته شده است که رطوبت را از بین می برد؛ ورزشکارانی که از آن استفاده کرده اند می گویند که این پوشش در کنترل تعرق کمک زیادی به آنها می کند.

۳. Nintendo Switch

بیایید این پنچگانه را با بهترین کنسول بازی سال برای کودکان و بزرگسالان ادامه دهیم! Nintendo Switch جدید یک کنسول بازی ویدیویی است که با توجه به نیاز کاربر تغییر می کند. در یک حالت یک کنسول خانگی است، در غیر اینصورت، یک تبلت قابل حمل است که اجازه می دهد کاربر در هنگام سفر بتواند با آن بازی کند؛ و به روش دیگری اجازه می دهد که چندین کاربر با استفاده از دو دسته بازی از آن استفاده کنند. نینتندو تا کنون بیش از ۸ میلیون کنسول را از ابتدای ماه مارس، با قیمت تقریبا ۲۹۹ دلار، فروخته است.

۲. Jibo 

در حال حاضر، این اختراع را می‌توانیم بهترین اختراع در فن آوری سال های اخیر بنامیم. Jibo به عنوان اولین ربات خانواده در جهان شناخته شده است؛ و شباهتی به سایر تلاش های برای ساخت ربات شخصی مانند Amazon Echo و Google Home ندارد.

این ربات ویژگی های انسان دوستانه جالبی دارد و جاذبه اصلی آن تعامل عاطفی است که با کاربر برقرار می‌کند. ظاهر آن، تن صدا، شوخ طبعی و احساس همدردی آن باعث می شود احساس کنید که دوست کوچکی دارید. جیبو قادر است برای کودکان داستان تعریف کند و همچنین فقط با گفتن “جیبو، یک عکس بگیر” از شما عکس بگیرد.

اگرچه سازندگان آن همچنان معتقدند که Jibo هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری دارد، اما هم اکنون با قیمت ۸۹۹ دلار در دسترس است؛ یک قیمت مناسب برای یک ربات بسیار هوشمند و یک دوست صمیمی!

۱. eSight 3

عینک هایی که به نابینایان بینایی می‌بخشند! Esight قطعا یکی از جالبترین اختراعات سال ۲۰۱۷ است؛ زیرا این اختراع کیفیت زندگی بسیاری از افراد نابینا را بهبود می بخشد. eSight 3 فیلم های با کیفیت بالا ضبط می‌کند و با استفاده از بزرگنمایی، افزایش یا کاهش کنتراست و الگوریتم های اختصاصی این تصاویر را به چیزهایی که افراد نابینا می توانند ببینید، تبدیل می‌کند.

این اختراع به نابینایان اجازه می دهد تا در فعالیت های گسترده ای از جمله ورزش بتوانند شرکت کنند. اگرچه این اختراع به علت قیمت آن (۹۹۹۵ دلار) برای همه مردم قابل دسترس نیست، اما بر اساس آمارهای شرکت تولید کننده آن تا الان بیش از ۱۰۰۰ بیمار از آن استفاده کرده اند!

روند پیشرفت تکنولوژی و تلاش انسان برای آسان تر کردن زندگی خود همچنان ادامه خواهد داشت و احتمالا در سال های آینده نیز با پیشرفت های بسیاری مواجه خواهیم بود. اما سوالی که اکنون مطرح می شود این است که آیا واقعا تکنولوژی به ساده تر کردن زندگی ما کمک کرده است یا بر دغدغه های ما افزوده است؟ شاید جواب این سوال برای هر فرد با دیگری تفاوت داشته باشد. نظر شما چیه؟

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است