با ما ارتباط برقرار کن

علم و تکنولوژی

۵ تکنولوژی آینده که اکنون وجود دارند!

منتشر شده

روی

5 تکنولوژی آینده که اکنون وجود دارند!

بشر معتقد است که بعضی از تکنولوژی‌ها متعلق به زمان آینده است و در آن زمان مردم قادر به درک آن هستند، اگر چه بعضی از آن‌ها هم‌ اکنون نیز به شکل دیگری وجود دارند. افراد بعضی تکنولوژی‌ها را تصور می‌کنند و سپس آن‌ها را در فیلم‌ها یا مقالات پیاده‌سازی می‌کنند تا بفهمند چطور این تکنولوژی‌ها در آینده بر زندگی ما تأثیر می‌گذارند.

اگرچه اغلب تکنولوژی‌ها توسعه داده‌ شده‌اند و برای افراد خاصی در دسترس هستند. در اینجا ما به معرفی پنج تکنولوژی آینده می‌پردازیم که هم‌اکنون وجود دارند.

۵- میدان‌های نیرو

میدان‌های نیرو

ارتش همیشه می‌خواست تا اثربخشی خود را با ایجاد دفاع‌های غیرقابل نفوذ بالا ببرد. در جنگ، یک دفاع قوی به‌ اندازه یک حمله قوی ارزشمند است. ارتش همیشه میدان نیرویی را برای حفاظت از نیروهای خود تصور می‌کرد.

با این‌ حال آن‌ها نیاز نیست برای داشتن آن منتظر بمانند. در حال حاضر دانشمندان بریتانیایی با استفاده از سیگنال‌های الکترومغناطیسی میدان نیرویی را اختراع کرده‌اند که می‌تواند از ارتش در برابر حملات محافظت کند. ارتش قطعاً تمایل دارد که مالک این تکنولوژی آینده باشد.

۴- ساخت اندام‌های بدن انسان

ساخت اندام‌های بدن انسان

ساخت اندام‌های انسان می‌تواند جان با ارزش انسان‌ها را نجات دهد. این تکنولوژی نه‌ تنها رؤیای پزشکان، بلکه رؤیای افراد بسیاری از سراسر دنیاست که عزیزانشان به دلیل بیماری‌های مرگبار می‌میرند؛ اما این نوآوری دیگر یک امید واهی نیست.

پیشنهاد مطالعه:
5 راه افزایش عمر باتری گوشی هوشمند اندرویدی شما

دانشمندان قادر به ساخت شریان‌های مصنوعی شده‌اند و در ادامه قلب، ریه‌ها و سایر اندام‌ها به‌ زودی ساخته خواهد شد. این اکتشافات شگفت‌انگیز علم پزشکی را تغییر خواهد داد.

۳- ایمپلنت شبکیه

ایمپلنت شبکیه
ایمپلنت‌های شبکیه می‌توانند به نابینایان کمک کنند تا بینایی خود را به دست آورند. این‌ یک وعده علمی است که به همه مردم نابینای جهان داده‌ شده است.

اگرچه فکر می‌کنیم که علم هنوز فاصله زیادی تا تحقق این وعده دارد، اما دانشمندان آلمانی توانسته‌اند ایمپلنت‌های شبکیه‌ای را ایجاد کنند که توانایی بینایی را برای مردم نابینا به وجود می‌آورد. این‌ یکی از تکنولوژی‌های آینده است که در حال حاضر وجود دارد.

۲- قابلیت شارژ بیسیم

قابلیت شارژ بیسیم
ما از دستگاه‌هایی که نیاز به شارژر فیزیکی قابل‌حمل دارند، خسته شده‌ایم. ضرورت دستیابی به تکنولوژی آینده، به دلیل تمایل مردم به شارژرهای بیسیم است. مردم فکر می‌کنند که این تکنولوژی در حال حاضر وجود ندارد، اما این خلاف واقعیت است و این قابلیت در سال ۲۰۰۸ رونمایی شده است.

۱- کنترل اعضای مصنوعی بدن توسط مغز

کنترل اعضای مصنوعی بدن توسط مغز
توانایی کنترل اعضای مصنوعی بدن توسط مغز یکی از اختراعات فوق‌العاده‌ای است که هیچ‌کس فکر نمی‌کند در حال حاضر تکنولوژی آینده، ما امکان دستیابی به آن را داشته باشیم؛ اما این درست نیست. دانشمندان آزمایشگاه DARPA در پنتاگون توانسته‌اند بازوهای روباتیک ایجاد کنند که می‌تواند با کمک یک تراشه در مغز کنترل شود.

پیشنهاد مطالعه:
5 تکنولوژی برتر که زندگی انسان را متحول کرد

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است