با ما ارتباط برقرار کن

علم و تکنولوژی

۵ تکنولوژی برتر که زندگی انسان را متحول کرد

منتشر شده

روی

5 تکنولوژی برتر که زندگی انسان را تغییر داد

دانشمندان سال‌های زیادی را در آزمایشگاه‌ها سپری می‌کنند تا تکنولوژی‌های جدیدی برای ساده کردن و سرعت بخشیدن به زندگی بشر اختراع کنند. امروزه با استفاده از علم و تکنولوژی تمام ابزارهایی که برای سهولت زندگی انسان ها نیاز است، ما در اختیار داریم، اما جستجو برای تکنولوژی‌های جدید هرگز متوقف نمی‌شود. ذهن انسان همواره به دنبال فراتر رفتن است و این کنجکاوی تلاش دانشمندان را بیشتر می‌کند.

در اینجا ما تعدادی از این تکنولوژی‌ها را معرفی می‌کنیم که زندگی بشر را تغییر داده‌اند.

۵- قطار (موتور بخار)

تکنولوژی برتر برای قطارها

قطارها (موتور بخار) که در واحدهای صنعتی مزیت‌های بسیاری دارد، در سال ۱۷۱۲ توسط توماس نیومن توسعه پیدا کرد. این طراحی به‌ دفعات مورد استفاده قرار گرفت، اما چیزی در آن کم بود.

یک مرد جوان به نام جیمز وات این طراحی را اصلاح کرد و با اضافه کردن یک چگالنده به آن، باعث شد که نتایج بهتری حاصل شود؛ بنابراین اولین موتور بخاری تولید شد که با قدرت بخار کار می‌کرد. این اختراع ارزش آن را دارد که در دسته اختراعات دیگری که جهان را تغییر داده است، قرار گیرد.

۴- خودرو (اتومبیل)

تکنولوژی برتر خودروها
سال ۱۸۸۵ بود که کارل بنز اولین خودروی خود را تولید کرد که با قدرت موتور احتراق داخلی حرکت می‌کرد. ایده داشتن وسیله نقلیه شخصی، مردم سراسر جهان را به خود جذب کرد.

پیشنهاد مطالعه:
5 کسب و کار برتر درحوزه وب و فروش آنلاین کدامند؟

با گسترش تکنولوژی بعد از آن هنری فورد بر روی مدل بنز کارکرد و نسل جدیدی از خودروها را تولید کرد که سریع‌تر حرکت می‌کردند و بهتر به نظر می‌رسیدند. از این اختراع سپاسگزاریم، زیرا می‌توانیم با سرعت از مکانی به مکان دیگر جابه‌جا شویم.

۳- لامپ

تکنولوژی اختراع لامپ

توماس ادیسون مخترع جوانی بود که پس از شکست‌های بسیار لامپ را اختراع کرد. این اختراع که امروزه میلیون‌ها خانه را روشن می‌کند، زمانی یک رویای دور بود. توماس با چشم‌اندازی که داشت و عزم و اراده فوق‌العاده‌اش این اختراع را ساخت و جهان را تغییر داد. امروزه این اختراع بخش مهمی از زندگی انسان‌ها را تشکیل می‌دهد و باعث پیشرفت تکنولوژی شده است.

۲- کامپیوتر

تکنولوژی جدید کامپیوترها

وسیله کوچکی که امروزه به لپ‌تاپ‌ها و تلفن‌های هوشمند تغییر کرده است، حاصل دانش و تجربیات گروه بزرگی از دانشمندان است. آلن تورینگ، ریاضیدان بریتانیایی معتقد است که در پشت این ایده چیزهای تأثیرگذار بسیاری قرار دارد.

پیشنهاد مطالعه:
5 تکنولوژی آینده که اکنون وجود دارند!

در سال ۱۸۰۰ کامپیوترها دستگاه‌های مکانیکی‌ بودند که برای محاسبات استفاده می‌شدند. در قرن بیستم کامپیوترهای الکترونیک معرفی شدند. کامپیوترها در حال حاضر از ملزومات زندگی بشر به‌ حساب می‌آیند.

۱- اینترنت

تکنولوزی بستر اینترنت و فضای وب

کامپیوترها زمانی که با اینترنت Internet تغذیه شوند کارهای فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهند. اینترنت حقیقتاً دنیا را کوچک‌تر و راحت‌تر کرده است. قدرت دانش انسان با استفاده از کامپیوتر و اینترنت شگفتی‌های زیادی به وجود می‌آورد که به زمینه‌های سرگرمی، ارتباط و اقتصاد می‌توان اشاره کرد.

با گسترش تکنولوژی سال ۱۹۶۰ زمانی بود که اولین اینترنت اختراع شد. آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاع ارتباطی برای تسهیل ارتباطات و تحقیقات فضای اینترنت را ایجاد کرد. بعدها بسیاری از دانشمندان موضوع را بررسی کردند و امروزه ما اینترنت را داریم، اختراعی که زندگی انسان را تغییر داد.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است