با ما ارتباط برقرار کن

علم و تکنولوژی

۵ کشف برتر گوگل ارث (Google Earth) که به ثبت رسیده!

منتشر شده

روی

5 کشف برتر گوگل ارث (Google Earth)

زمانی که گوگل ارث Google Earth در سال ۲۰۰۵ به دنیای وب وارد شد، تمام جزییات را برای ما ارسال نمی‌کرد اما تنها با یک کلیک می‌شد جهان را کشف کرد. این محصول یک اسباب‌ بازی شسته‌ورفته نبود.

تاکنون کشف‌‌های باور نکردنی و فوق‌ العاده‌ای، تنها از بررسی تصاویر ماهواره‌ای گوگل ارث به دسته آمده است. کشف‌‌های ماهواره‌ای زیادی از قبیل استخوان‌‌های فسیل‌ شده، اهرام، شکل زمین‌های زیر آب و غیره به‌ دست‌ آمده است.

۵- اسب دریایی کوچک

اسب دریایی کوچک

یکی از اکتشافات گوگل ارث ویژگی نمایش خیابان‌های زیر آب است، که امکان کاوش عمیق اقیانوس‌های بزرگ را فراهم می‌کند.
Google Earth تصویری از یک اسب دریایی کوچک، خارج از سواحل استرالیا و جلوتر از سد بزرگ ریف را با استفاده از قابلیت نمایش زیر آب به نمایش گذاشت. تصویر در عمق بیش از ۳۰۰ فوت زیر سطح دریا گرفته‌ شده بود. این یک عکس فوری فوق‌ العاده است و بد نیست بدانید که این اسب دریایی معمولاً در حدود ۵/۱ سانتیمتر رشد می‌کند.

گونه اسب دریایی کوچک اغلب در اطراف صخره‌های مرجانی در نقاط مختلف جهان و معمولاً در آب‌های جنوب ژاپن و مالزی وجود دارند، اما هرگز در اطراف آب‌های استرالیا مشاهده نشده بودند.

۴- اهرام مصر

اهرام مصر

آنجلا میکل (Angela Micol)، پژوهشگر باستان‌ شناسی با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای چندین ناحیه شگفت‌ انگیز را در جنوب مصر پیدا کرد. این مناطق شامل تپه‌های فوق‌ العاده‌ای بودند که فرسایش پیدا کرده‌اند. آن‌ها شکلی شبیه مثلث داشتند. بزرگ‌ترین آن‌ها ۶۲۰ فوت وسعت دارد که حدود ۳ برابر بزرگ‌تر از بزرگ‌ترین هرم است.

پیشنهاد مطالعه:
5 محصول در حوزه فناوری که برایشان دلتنگ شده‌ایم

با این‌ وجود تحقیقات دقیق‌تری لازم است تا تائید شود که آن‌ها نیز از اهرام هستند. تصاویر Google Earth راه را برای تحقیق در مورد تصاویر ماهواره‌ای هموار کرده‌اند.

۳- تله ماهی‌های ماقبل تاریخ

تله ماهی‌های ماقبل تاریخ

در سال ۲۰۰۹، عکاسان هوایی ایالات‌ متحده ادعا کردند که شکلی غیر معمولی در آب‌های نزدیک رودخانه تیفی وجود دارد. دکتر زیگی اوتو (Dr. Ziggy Otto) متوجه شد که یک جامعه ویلز در قرن یازدهم، ساختاری به ابعاد ۸۰۰ فوت، برای کمک به ماهی گیری ساخته‌اند.

۲- اجداد انسانی

اجداد انسانی

پروفسور لی برگر (Prof. Lee Berger) از تصاویر گوگل ارث برای مشخص کردن مکان‌های شگفت‌ انگیز غار استفاده می‌کند. او ۶۰۰ فسیل ناشناخته و غار را در ناحیه‌ای به نام مهد بشر کشف کرد. مهم‌تر از همه، او دو اسکلت حفاظت‌ شده که بیش از ۲ میلیون سال داشتند را پیدا کرد. این امر نشان داد که گونه دیگری از اجداد بشری نیز وجود داشته است.

۱- بقایای کشتی S.S Jassim

بقایای کشتی S.S Jassim

در بالاترین جایگاه لیست اکتشافات گوگل ارث، کشتی‌ شکسته S.S. Jassim قرار دارد. این کشتی بولیوی در سال ۲۰۰۳ در ساحل کم‌ عمق سودان صدمه دید. اگرچه کشتی‌ شکسته در گوگل ارث مشخص نشده بود، اما این تصویر در حال حاضر بزرگ‌ترین، پربازدیدترین و محبوب‌ترین کشتی‌ شکسته است.

پیشنهاد مطالعه:
5 حقیقت جالب و خواندنی از شرکت سامسونگ

با تمام این کشف‌های باور نکردنی و شگفت‌ انگیز که از گوگل ارث به‌ دست‌ آمده است، محققان و دانشمندان تأکید بیشتری بر استفاده از ویژگی گوگل ارث برای بررسی جهان دارند تا ناشناخته‌ها و شناخته‌هایی که مکتوب نشده‌اند را کشف و بررسی کنند. این پلتفرم در حال رشد و توسعه ویژگی‌های خود است تا تصاویر ماهواره‌ای بیشتر و واضح‌تری کشف شوند و برای بررسی بر روی گوگل ارث قرار بگیرند.

امروزه افراد می‌توانند از طریق وبسایت و فضای اینترنت به‌ سادگی و از خانه خود بدون مراجعه به ناسا، تصاویری که قبلاً توسط دولت‌ها ثبت می‌شدند را پیدا کنند.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است