با ما ارتباط برقرار کن

وب و اپلیکیشن

۵ دلیلی که می گوید باید از گوگل بترسید!

منتشر شده

روی

5 دلیلی که باید از گوگل بترسید!

گوگل ثروتمندترین یا حتی در دسته خود پرسودترین کمپانی جهان نیست، اگرچه این غول جستجو بزرگ‌ترین تهدید برای حریم خصوصی، امنیت و حاکمیت افراد است. این چطور ممکن است، احتمالاً به آن فکر می‌کنید؟ گوگل سرویس‌های ایمیل، ذخیره‌سازی و تجزیه‌وتحلیل رایگان فراهم می‌کند، آن‌ها یک شرکت سهامی نیستند.

درست است که گوگل موفق شده از اخبار منفی شرکت‌هایی مانند Walmart و حتی فیس‌بوک فرار کند، اما حقیقت این است که بسیار خطرناک است. در اینجا پنج دلیل برای ترسیدن از گوگل را به شما یادآوری می‌کنیم.

۵- نقش گوگل در صنعت دفاع

نقش گوگل در صنعت دفاع
نگرش عظیم درباره رشد نقش گوگل در دولت زمانی در دسترس قرار گرفت که درخواست‌های آزادی اطلاعات داده شد. ایمیل‌ها نشان می‌دهد که google به صنعت دفاع منتقل‌ شده است. هدف این برنامه، تسهیل اشتراک‌گذاری اطلاعات بین شرکت‌های فناوری دره سیلیکون و سازمان‌های مربوط به پنتاگون است.

۴- تغییر تکنولوژی و رژیم

تغییر تکنولوژی و رژیم توسط گوگل
google خود را به‌ عنوان یک ضرورت در باز کردن مرزهای شکوفایی فنّاوری می‌بیند. مدیرعامل گوگل در کتابی گفته است که فنّاوری ارائه‌ شده توسط بخش خصوصی، نیروی محرکه‌ای برای ایجاد دموکراسی در کشورهای دشمن و جهان سوم خواهد بود و این باعث می‌شود آن‌ها برای سرمایه‌گذاری خصوصی آماده شوند.

انقلاب‌های شبکه‌های اجتماعی در تونس و سپس مصر بسیاری از مردم را در غرب و به‌ویژه در بخش دولتی تحریک می‌کند، به‌ این‌ ترتیب شرکت‌هایی مانند گوگل حتی در بالاترین حلقه‌ها نفوذ می‌کنند. اگرچه بسیاری از شرکت‌های مبتنی بر اینترنت سعی کردند تا در این فضای نوظهور جایی برای خود پیدا کنند، اما گوگل از قبل خود را به‌ عنوان بازیگر اصلی معرفی کرده است.

۳- برادر بزرگ

برادر بزرگ گوگل به اسم nest

در سال ۲۰۱۴ گوگل شرکت Nest را با سرمایه ۲/۳ میلیارد دلار خرید. شرکتی که محصولات هوشمند تشخیص دود و دما تولید می‌کند. این حرکت برای بسیاری از سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران شرکت موجب شگفتی بود. این کار با هدف به دست آورد‌ن اطلاعات انجام شد.

پیشنهاد مطالعه:
5 تبلت آموزشی و سرگرم کننده برای کودکان

google می‌خواهد تا حد ممکن در مورد کاربران اطلاعات بیشتری جمع‌آوری کند و دستگاه‌های تولیدی Nest آن‌ها را به این چشم‌انداز خانه هوشمند نزدیک‌تر می‌کند. به نظر می‌رسد این کار خطری نداشته باشد و سودمند هم باشد.

دولت‌ها می‌توانند از پیشرفت فنّاوری برای جاسوسی استفاده کنند. تلفن‌ها و تلویزیون‌ها می‌توانند به دستگاه‌های شنود تبدیل شوند. شرکت‌هایی مانند google می‌دانند که خانه‌های هوشمند می‌توانند سودهای متناوبی برای سرویس‌دهندگان خود داشته باشند. متأسفانه مصرف‌کنندگان از چنین محصولاتی در خانه خود استقبال می‌کنند.

۲- شکل‌گیری آگاهی

شکل‌گیری آگاهی گوگل
گوگل به‌ عنوان موتور جستجوی پیشرو در جهان توانایی شکل دادن به اطلاعاتی را دارد که افراد به دنبال آن هستند. تغییر کوچکی در فهرست تکمیل خودکار می‌تواند تأثیر بزرگی داشته باشد، زیرا اکثر کاربران اولین گزینه را انتخاب می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه:
5 اپلیکیشن که ویدئوهای شما را متحول می کند! (منتخب 2017)

روش دیگر آن روانشناسی معکوس از طریق ویژگی‌های ایمیل کاربران است. بسیاری بر این باورند که جیمیل بدون شک یک سرویس مثبت است و عملکرد و طراحی آن بسیار دلچسب است؛ اما طراحان google هنگام پیاده‌سازی ویژگی‌های refresh و pull down (اسکرول کردن صفحه) از مزایای متناوب آن آگاهی داشتند.

تحقیقات نشان می‌دهد افراد صفحه را اسکرول می‌کنند تا چیزی آن‌ها را جذب کند. اینکه ممکن است چیز جذابی در ایمیل خود پیدا کنیم باعث می‌شود که هر چند دقیقه یک‌بار صفحه را refresh کنیم.

۱- آینده گوگل

درباره آینده گوگل
رشد و گسترش google باید موجب نگرانی شود. با وجود الگوریتم اصلی گوگل با مزایای عمومی، به‌ عنوان یک شرکت خصوصی به قدرت عظیمی تبدیل‌ شده است و علایق خود را دنبال می‌کند.

تحقیقات نشان می‌دهد که مجموعه اطلاعات گوگل در حوزه وب و اپلیکیشن تنها با آژانس امنیت ملی رقابت می‌کند. افزایش نفوذ و همکاری با سازمان واشنگتن باید موجب نگرانی کاربران شود که آیا اطلاعات آن‌ها به‌ صورت منظم به نهادهای دولتی منتقل می‌شود یا خیر؟!

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است