با ما ارتباط برقرار کن

وب و اپلیکیشن

۵ سایت برتر جهانی که زندگی بشر را تغییر دادند!

منتشر شده

روی

5 وب‌ سایتی که زندگی بشر را تغییر دادند!

افراد روزانه از میلیون‌ها سایت نیز استفاده می‌کنند. زمانی که به اینترنت وصل می‌شوید کاری نیست که نتوانید آن را انجام دهید. دنیای امروز ما با کمک تکنولوژی اداره می‌شود و به نظر می‌رسد جریان به‌ روزرسانی تکنولوژی‌های وب و اپلیکیشن موجود پایانی ندارد. اینترنت بدون شک یک بخش جدایی‌ناپذیر از زندگی روزمره است.

گفته‌ شده که در سراسر جهان ۱۹۶,۶۵۱,۴۸۱,۰۰۶ نفر از اینترنت استفاده می‌کنند و این تعداد هر روز در حال افزایش است.  بعضی از آن‌ها محبوبیت چندانی ندارند، اما بسیاری از آن‌ها بسیار رایج شده‌اند.

در اینجا سایت‌هایی را معرفی می‌کنیم که زندگی ما را به نحوی تغییر داده‌اند.

۵- فیس‌بوک Facebook (چگونگی تعامل ما را تغییر داد)

سایت فیس‌بوک Facebook
از گذشته تاکنون روش‌های برقراری ارتباط بسیار تغییر کرده است. امروزه ما شبکه اجتماعی فیس‌بوک را داریم که تمامی جهان را در برگرفته است. همه کارهایی که امروزه انجام می‌دهیم بر مبنای فیس‌بوک است. تصاویر، دوستان، روابط، شایعات بی‌اساس همه‌چیز به نحوی به Facebook مربوط می‌شود.

این وب‌سایت www.facebook.com در فوریه سال ۲۰۰۴ توسط مارک زاکربرگ راه‌اندازی شد و شش سال بعد بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر را داشت.

۴- ویکی‌پدیا Wikipedia (نحوه آموزش و جستجوی ما را تغییر داد)

سایت ویکی‌پدیا Wikipedia
پیش از ویکی‌پدیا، دانش آموزان دبیرستان و دانشگاه به‌ سختی تحقیقات خود را انجام می‌دادند. ویکی‌پدیا روند تحقیق را ساده کرده است. این وب‌سایت یک دانشنامه‌ی آزاد است و احتمالاً تا زمانی که اینترنت در دسترس باشد همچنان به روند خود ادامه خواهد داد.

پیشنهاد مطالعه:
5 حقیقت جالب درباره مایکل جکسون (Michael Jackson)

شما می‌توانید در مورد هر موضوعی در Wikipedia اطلاعات پیدا کنید، همچنین می‌توانید به آن مطلبی را اضافه یا ویرایش کنید. این سایت به زبان های مختلف در دسترس است.

۳- آمازون Amazon (روش خرده‌فروشی را تغییر داد)

سایت آمازون Amazon
همه مردم زمانی که نیاز خاصی دارند به فروشگاه مربوط به آن می‌روند و خرید می‌کنند. با این‌ حال، زمانی که آمازون در سال ۱۹۹۵ راه‌اندازی شد، روند خرده‌فروشی تغییر کرد. آمازون بزرگ‌ترین رودخانه در سراسر جهان و بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاینی است که شما می‌توانید تصور کنید.

شما هر چیزی که بخواهید می‌توانید از این وب‌سایت تهیه کنید. اخیراً Amazon.com شروع به فروش مواد غذایی کرده که آن را به منزل شما می‌آورند. با آمدن آمازون مردم کمتر به فروشگاه‌های فیزیکی برای خرید مراجعه می‌کنند.

۲- یوتیوب YouTube (سرگرمی‌های روزانه را تغییر داد)

سایت یوتیوب YouTube
هنگامی‌ که تماشای فیلم‌های آنلاین رایج می‌شد، طیف وسیعی از گزینه‌ها وجود نداشت. در بعضی موارد افراد ویدیوها را برای تماشای دیگران آپلود می‌کردند، اما به دلیل پهنای باند و عوامل دیگر، صاحبان وب‌ سایت‌ها تصمیم گرفتند از فیلم‌ها و دیگر ویژگی‌هایی پهنای باند بالا نیاز داشت، دور باشند. با این‌ حال، در فوریه ۲۰۰۵، یک راه‌حل آسان برای این مشکل پیدا شد. سایت یوتیوب هر مشکلی را درزمینه سرگرمی‌های مربوط به اینترنت حل کرد.

پیشنهاد مطالعه:
5 حقیقت جالب و خواندنی از شرکت سامسونگ

میلیون‌ها نفر از سراسر جهان روزانه از ویژگی‌های YouTube لذت می‌برند، زیرا یوتیوب مکانی عالی برای تماشای ویدیو، نقد و بررسی آن است. شما می‌توانید هرگونه محتوایی را در یوتیوب پیدا کنید.

۱- گوگل Google (عملاً همه‌چیز را تغییر داد)

سایت گوگل Google
گوگل در همه‌جا وجود دارد. مهم نیست چه فعالیتی را به‌ صورت آنلاین انجام می‌دهید، شما به طریقی از سرویس‌های Google استفاده می‌کنید و بسیاری از اوقات این مسئله را نمی‌دانید. عموماً برای جستجو در اینترنت اولین گزینه انتخابی ما  سایت google.com است.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است